כל הפוסטים של reviews

כולם עובדים עם אפוקסי

חומר אפוקסי הוא כזה שכבר רואים בכל סרטון ביוטיוב או בפייסבוק. החומר הזה נעשה כל כך פופולארי מן הרגע שבו הוא נוצר ועד לעצם היום הזה, עד כי השימוש בו גובר ומתפשט אל עבר תחומים רבים של ייצור ותעשייה.

יש כאלה המייצרים מחומר אפוקסי דגמים יפהפיים של רהיטים עם דוגמאות של אפוקסי נוזלי שמתגבש לכדי יצירת אומנות של ממש לאחר סיום העיבוד שלו, ויש מקומות שבהם מבצעים ציפוי אפוקסי עבור קבלה של משטח שלו יש את ההגנה הכי טובה.

על מה כבר ציפוי אפוקסי צריך להגן? במקרים רבים מדובר ברצפה שעליה מרוח החומר הזה, כאשר הוא מביא אל עמידות בפני חומרים שאחרת היו מאכלים את הרצפה וגם מפני רטיבות של מים שאחרת היו מחלחלים להם פנימה והורסים אפילו רצפת בטון קשיחה לאחר זמן מה.

מכיוון שמדובר בחומר שמגיע בצורה הנוזלית שלו ואותו מיישמים על גבי הרצפה, ניתן להוסיף גוון אל החומר האפוקסי ובכך לקבל את האפשרות לצבוע את המשטח ולא להישאר עם ציפוי שמגיע ללא גוון או עם גוון ניטרלי בלבד.

שומרים על הברזל חזק

זה ידוע שברזל הוא חומר חזק. לכן יש לא מעט פעולות של בנייה שבה מבצעים שימוש בברזלים בתור בסיס או בתור דרך ליצור בנייה שלב אחר שלב, ואז להסירם. הבעיה היחידה עם ברזל היא שאלה יכולים להיות חשופים אל רטיבות, וברגע שבו ברזל נחשף לרטיבות והוא לא עבר שום סוג של טיפול מוקדם למניעה, הוא אט אט נהיה עם שכבה של חלודה.

על מנת שיהיה אפשרי לבצע שימוש בברזל למשך של תקופה ארוכה, מבצעים לברזלים סוג של פעולת חיזוק על ידי שימוש עם צבע לברזל שלא בהכרח נועד כדי לקבל שכבה נאה של צבע, אלא יותר כדי ליצור שכבה של מגן מפני הרטיבות ומה שבא אחריה.

הצבעים הללו מגיעים בכל מיני ווריאציות, עם גוון של צבע או בלעדיו, רק כדאי לעבור על פני ההוראות שקיימות על כל צבע, על מנת לוודא כי הבחירה היא מדויקת לצרכים ולא פחות מכך. כך הברזל נשאר חזק כפי שהוא היה במקור, ולא נאכל על ידי חלודה.

וילונות לעונת החורף

זה נכון שוילונות הם כאלה אשר בארץ יותר מתחברים אל הצורך לסוכך מפני קרני השמש החמות שיכולות לחמם את הבית ולהפריע בסנוורים מאוד. אולם, התקנה של וילונות היא גם כזו אשר נעשית על מנת ליצור מראה הרבה יותר נעים וחמים עבור בית, שבו בעונה של החורף הבית מתקרר עוד ועוד.

איך בדיוק וילון יכול לעזור בכל זאת? וילונות מגיעים בכל מיני סוגים של בדים, ואם זה בד עבה הוא מסוגל לבצע בידוד של הקור שמגיע מבחוץ, וממש לעשות את כל ההבדל בין ישיבה אל מול חלון קר או חלון שלא חשים את הקור שלא עובר דרכו ודרך הוילון.

אפשר אפילו לבצע את השילוב שבין וילון עבה לוילון יותר דק ושקוף, ולהחליט מתי זו העת להסיט את הוילון העבה מעליו על מנת להשיג בידוד הרבה יותר אפקטיבי מפני הקור שאת זכוכית החלונות של הבית עוטף. איזה וילונות בוחרים? זו כבר שאלה של טעם אישי ושל תקציב, ועל מנת להגיע לתשובה צריכים להכיר לעומק את התחום ואת מה שמציעים.

מה אנחנו יורשים

אנחנו יורשים מן ההורים שלנו כל מיני דברים. את הדרך שבה הם צוחקים, את הדרך שבה אנחנו עונים לילדים שלנו כשאנחנו כועסים, את העיניים של אבא את החיוך של אמא ועוד המוני דברים קטנים וגדולים שאותם אנחנו יורשים בצורה של התנהגות דומה או גנים שבנו מושרשים מן ההורים.

מגיע גם הזמן בחיים, שבו אנחנו יורשים גם את הרכוש שנותר מאחור לאותו זוג של הורים, ואז מגיעים כל מיני ריבים קטנים וגדולים עם יתר האחים שלרוב קשורים יותר אל הדינמיקה המשפחתית על פני מה שבאמת עליו רבים.

עורך דין לענייני ירושה כבר מתורגל לראות את סוגי המצבים האפשריים, שמביאים לא פעם את הניצים אל בית המשפט שם הם מבקשים להשיג את מה שהם מחפשים. בפועל? הרבה מכל זה יכול להיות נחסך עם הורים שדואגים מבעוד מועד להכין צוואה שבה מפורט כל מה שהם מעבירים, כשהילדים יודעים היטב ומבעוד מועד את מה שהם עתידים לקבל. בל הפתעות, בלי אפליות, בלי ריבים.

ביגוד לחתונה בתל אביב

אחת מן ההתלבטויות היותר גדולות של כל אמא ואחות לקראת יום החתונה של אחד מבני המשפחה הגרעינית היא כזו שקשורה אל הביגוד שאותו בוחרים. בסך הכל כאשר חושבים על זה לעומק, זו לא ממש צריכה להיות בעיה לבחור שמלה או חליפה נאה ליום המיוחד, אבל תמיד כשמגיעים אל חנויות הבגדים מגלים עד כמה צריכים לעשות דיאטה ועד כמה המלאי הקיים של הבגדים הוא לא כזה שעושה טוב לגוף או לנשמה.

חיפוש יעיל הוא עבור שמלות ערב לחתונה בתל אביב הרחבה, שם יש היצע מאוד גדול של חנויות רשת ובוטיק שמהן לבטח תהיה שמלה נהדרת אחת. באופן הזה חוסכים הרבה מאוד זמן מבוזבז על נסיעה ממקום אחד לאחר, וגם אם לא ממש מתגוררים בתל אביב אין זה אומר כי לשם כדי למצוא את השמלה הכי מחמיאה לא ניכנס.

טווח המחירים גם כן יהיה רחב ונוח לכל אחת שמגיעה לאזור הזה, וברוב המכריע של המקרים נשים מעדיפות לשלם יותר ע מנת לקבל יותר, מאשר לבחור לפי המחיר ולא יותר.

רוצים להיות רומנים

למה צריכים דרכון שהוא אינו דרכון ישראלי? הרי כולנו גרים בישראל וחיים בא, עם גיחות זולות מאי פעם אל עבר כל המדינות הכי מתויירות בעולם, כמעט. למרות כל אלה יש נהירה אל עבר משרדים של עו"ד שמבצעים את כל התהליכים הללו עבור הוצאה של דרכון לאירופה, כמו הוצאה של דרכון רומני או הוצאה של דרכון לפורטוגל.

כאן עוצרים וחושבים לרגע, כי ייתכן שיש יתרונות לכל הדבר הזה אחרת אנשים לא היו משקיעים לא מעט כסף וזמן. ואכן זה כך. מי שמקבל לידיו דרכון לאירופה, הוא נחשב לאזרח אותה המדינה, ובתור אזרח מגיעה לו רשימה נאה של זכויות שמשפרות את החיים במעט או בצורה משמעותית למדי.

אנשים יכולים לעבור לגור באותה מדינה שבה יש להם דרכון זר, ולטייל להם ברחבי אירופה ממש כמו שכל יתר האירופאים עושים מבלי הצורך לעבור ביקורת דרכונים ארוכה ומייגעת בכל פעם מחדש. זה טוב עבור הגשה של בקשת קבלה לעבודה או ללימודים גבוהים באירופה, וזה טוב עבור כל טיול שמתכננים לאותה המדינה.

צבע אבקה וחשמל

יש כל מיני שיטות עבור צביעה של משטחים, אחת המוכרות יותר היא של צביעה בעזרת רולר או מברשת עם צבע שהוא במרקם נוזלי. לצד השיטה הזו יש שיטה שבה מערבים חשמל עם צבע שמגיע בצורה של אבקה.

המשטח שאותו מעוניינים לצבוע הוא כזה אשר מוארק ונטען במטען חשמלי חיובי, ומנגד האבקה של הצבע היא כזו אשר טעונה לה במטען חשמלי שלילי. כשאר האבקה מותזת אל עבר המשטח שאותו רוצים לצבוע נעשית משיכה חזקה בין השלילי לחיובי, וכך הצבע עצמו מכסה את כל המשטח באופן מלא ויעיל.

עמיד יותר מצבע נוזלי

למה צריכים לצבוע משטח בכל התהליך הזה שבו מעורבת אבקה וצביעה עם מטען חשמלי? מפני שההיצמדות של הצבע אל המשטח באופן הזה נעשית באופן בדוק ומוכח להרבה יותר עמידה מאשר צביעה בנוזל צביעה באופן "רגיל".

לא פולט אדים מזהמים

מעבר לכל העניין הזה של עמידות גבוהה, צביעת משטח עם צביעה אלקטרוסטטית באבקה לא פולט אדים מסוכנים לאוויר כפי שמתרחש בצורה הרבה יותר בולטת בצביעה עם צבע נוזלי.

יורדים במהירות במשקל

ירידה במשקל תתרחש ברגע בו פותחים בדיאטה שמתאימה לאותו האדם. אם ממעיטים באוכל יכולים לרדת במשקל, אבל כדי לרדת במשקל ולא להיות עם תחושה מתמדת של רעב או חוסר חיוניות בשל חוסרים באבות מזון שנעדרים מאותה הדיאטה צריכים לדעת להתקדם עם דיאטה בריאה.

איך יודעים כי זו הדיאטה הכי מהירה והכי טובה? פשוט פונים אל מקום שבו היצירה של התפריט נעשית באופן פרטני לכל אדם, ולא מדובר באחת מאותן דיאטות שבהן יש מיעוט של מרכיבים ואוכל בכמות מאוד דלה בצורה שדנה את הדיאטה לכישלון כבר מן ההתחלה.

דיאטה שבה הגוף יורד בצורה מהירה במשקל היא כזו שבה משנים את אורח החיים, ומורידים את כל מה שלא עושה טוב לגוף בכלל. באופן הזה גם מרזים ויורדים בצורה בולטת במשקל, גם מגלים תחושה של גוף מלא בחיוניות וגם לא נמצאים עם תחושה מתמדת של רעב.

זה תמיד כדאי לשלב אימון ספורטיבי מכל סוג לצד הדיאטה, דבר שיחזק עוד יותר את הגוף וגם יצור מסגרת של פעילות חברתית שתומכת באורח חיים בריא באותה הסביבה.

יורשים לפי צוואה

איך יודעים מה בדיוק עובר ואל מי לאחר שאדם נפטר והשאיר אחריו רכוש מסוים, מעט או רב? זה אכן נושא לא פשוט שמראה כי יש דינים רבים שנועדו לפטור כל מיני מצבים שבהם יכול להיות כי אין צאצאים לאדם שנפטר או שיש צוואה שעליה חולקים היורשים הטבעיים שלו מכל סיבה.

לרוב, כאשר אדם נפטר מגישים אלה שטוענים לקבלת הירושה צו ירושה בצורה מסודרת, ויש כאלה אשר מתקדמים אל מצב של תביעה בסיוע של עורך דין לענייני ירושה לשם כך. זה לא אומר כי כל דבר הוא בר תביעה, וכאשר יש צוואה מאוד ברורה אשר הוכנה באופן שלא ניתן לערער עליו, לא נותר דבר מלבד לקבל את הדין.

הירושה היא הזכות הטבעית של היורשים, אך מנגד ישנה הזכות של אדם להוריש את הרכוש שלו לפי רצונו האישי, וישנם מקרים די פשוטים שבהם הילדים יורשים את הרכוש שנותר, וישנם מקרים הרבה יותר סבוכים שבהם מגלים יורשים חדשים וצוואה שממנה כולם יוצאים די מופתעים…

תקשור לשיפור איכות החיים

ככל שאנשים יכולים לדעת בצורה וודאית, החיים שאותם הם חיים הם הולכים לחוות רק פעם אחת וככל שרק יהיו מאמינים העובדה היא מוחשית רק כאן ועכשיו. מה זה אומר בפועל? כי רבים יעשו את כל מה שרק אפשר על מנת שהחיים שלהם נכון להיום יהיו כאלה שמהם הם מפיקים את הסיפוק הכי גדול, והסיפוק הכי גדול לאחר כמה עשורים של תובנה הוא כזה שלא בהכרח קשור בחומר אלא יותר קשור אל רוחניות יותר גבוהה.

אם עוברים על פני האנשים הכי עשירים בעולם רואים כי הם כאלה שיבזבזו עד גבול שלאחר מכן ייהפך להיות פחות משמעותי עבורם ופחות מספק, ורק לאחר מכן הם יחפשו אחר משהו מעמיק יותר ויצאו לחיפוש אחר רוחניות במדיטציה, בלימודי דת ובפניה אל מתקשרת שתיתן להם קצת יותר חיבור אל החיים שמלאים בחומר שמאבד מערכו אחר זמן מה.

שיפור איכות החיים היא אינה על ידי כסף. זה לא עניין שלחצי כוס מלאה, זה עניין של הבנת החיים הללו וקבלת כלים שהם הרבה יותר טובים מן החומר, כלים שאיתם מגיעים אל תחושות של אושר וסיפוק.