כל הפוסטים של reviews

קונים קלנועית עכשיו

לאחר שהימים של נסיעה ברכב פרטי חלפו להם מזמן, זה הזמן לעבור אל כלי נסיעה אחר, שכבר נמצא יותר מעשור בארץ, עם שימוש שהולך וגדל לו בכל שנה מחדש. באיזה כלי נסיעה מדובר? בקלנועית, שהיא גם כלי חשמלי שלא מצריך דלק, וגם כזה שלא מחייב הוצאות קנייה ותחזוקה דבר שמתאים לאוכלוסייה שאין לה הכנסה גבוהה להוציא בכל חודש וחודש מידי שנה.

איך יכולים להוזיל את העלות של הקלנועית עוד יותר מהמחיר של קלנועית חדשה? פשוט, לחפש אחר קלנועית למכירה במצב משומש. ממש כמו בשוק של הרכבים הפרטיים, יש רשימה די נאה של קלנועיות שמחכות לקונה, לאחר שהשימוש בהן כבר תם, עם סיבות שונות שבגינן אותן קלנועיות הועברו למכירה מחדש.

דבר זה מאפשר לקנות קלנועית בהבדל של כמה אלפי שקלים, וכמה אלפי שקלים הם בהחלט סיבה טובה לחיסכון במחיר שכזה, דבר שמאפשר שימוש בכסף הזה למטרה לא פחות חשובה כמו הוצאות המחיה שכוללות אלפי שקלים בכל חודש בצורה הרבה יותר מרווחת ונוחה.

מניקיון בסיסי עד ניקיון יסודי

משרד הוא כזה שמשמש לצרכי עבודה. אליו מגיע צוות העבדים בכל יום מחדש על מנת לבצע את רשימת המשימות שלהם, ובין כל היתר יש גם צוות חיצוני שמגיע אל המקום על מנת לספק להם ולכל מי שנכנס אל המתחם סביבת עבודה מסודרת ונקייה.

יש להבדיל בין פעולת ניקיון משרדים בתל אביב הבסיסית שאותה מבצעים אפילו כאשר המשרד פתוח לעסקים, שאלו הן פעולות שכוללות שטיפה של הרצפה וניקיון של הפחים שנמצאים בכל החלל, לבין פעולה יסודית יותר של ניקיון שכוללת כבר ניקיון יסודי של כל מה שנמצא במתחם כולל אבק ושטיפת רצפה.

הפעולה השנייה היא פעולת ניקיון יסודי אשר מחייבת שהמקום יהיה נקי מכל אדם, כדי שצוות הניקיון עצמו יוכל לעבור על פני כל מה שנמצא שם החל מהרהיטים, החלונות, המטבח והרצפה. ישנם משרדים בתל אביב שיצרכו רק את הניקיון היסודי בכל יום, וישנם משרדים שבהם הפעילות היא רבה ולכן הם ידרשו מחברת הניקיון ניקיון יסודי לצד ניקיון בסיסי בכל יום על מנת ליצור סביבה נקייה דיה.

חלומות מתוקים בעלות נוחה

עד כמה נוח לכם ללכת לישון על המזרון שיש לכם בבית? הרשימה של הקניות לקראת בית חדש במקרים לא מעטים כוללת גם קנייה של חדר שינה חדש, כולל מזרון חדש ונוח שיהיה מתאים לאותו בסיס מיטה נבחר. השאלה היא לא רק אלו מזרונים מומלצים קיימים לרכישה, אלא מה מתוך הרשימה הנאה הזו יגיע גם עם תג מחיר שלא מיקר במאוד את העסקה.

למרבה השמחה בעולם של צרכנים שמחפשים אחר הרכישה הכי נכונה עבורם, יש רשימה ארוכה מאוד של יצרנים שכוללים מפעלי ייצור רבים בארץ ומחוצה לה. ישנם מזרונים מומלצים שמגיעים עם תג מחיר ממוצע ואף פחות מכך, עם חברות חדשות שמגיעות להימכר בישראל בכל שנה מחדש.

דבר זה מאפשר לכל אדם למצוא מזרון נוח מכל בחינה, ולהתלבט לשם שינוי לגבי רמת הנוחות בשעת השכיבה עליו, ולא לבצע את הסינון רק בגלל שהעלות היא לגמרי אינה סבירה…כי מזרון לכל אדם עם חומרים איכותיים הם בהחלט דבר שלא צריך להיחשב בתור דבר בלתי מושג.

הולכים לישון ביחד ולבד

ככל שמתבגרים מבינים כי כל מה שיכול להיראות בתור מוזר בגיל צעיר, הופך להיות הרבה יותר ריאלי ואולי אפילו פרגמטי יותר מלנסות ולהתאים למקום שפשוט לא נוח ורק מזיק במקום להועיל. דבר זה נכון גם לגבי המקום הזה שאליו פורשים לישון בכל תום של יום מחדש.

זה המקום שאליו עוברים על מנת לנוח ולהירגע, ובו לא תמיד זה נכון להיות עם בן או בת הזוג בכל לילה ולילה בהכרח. מדוע? כי ישנם ימים שבהם מעדיפים להיות לבד, וישנם ימים שבהם לפי ההלכה היהודית חייבים לישון בנפרד לפי כללי הטהרה. דבר זה מצריך התקנה של מיטה יהודית שנראית כמו מיטה זוגית לכל דבר, ושהופכת למיטת יחיד כפולה שבה כל אחד יכול לישון מבלי להפר את הכללים בכל חודש כנדרש.

זה לא עולה יותר ממיטה מודרנית ואיכותית, ויש אפילו דגמים שמתאימים לפי הטעם האישי של כל איש ואישה. ככה זה יותא שלפעמים הולכים לישון ביחד, ויש ימים שבהם הולכים באותו החדר, אך לבד.

נפרדים בהסכמה מלאה

יצירה של הסכם ממון היא פעולה חכמה מאוד שמביטה הישר קדימה אל היום שלאחר החתונה, ומכינה את התשתית עבור המצב הלא תלוש בכלל שבו אנשים נפרדים למרות כל ההבטחה הגדולה בתחילת הקשר שלהם יחדיו.

פרידה היא לא דבר שלא קורה, ההפך הוא הנכון, יותר ויותר זוגות נפרדים ומוצאים את עצמם עם בעיות לגבי הדרך שבו מבצעים את הפרידה הזו ואת החלוקה ש כל מה שהיה עד כה ברור מאליו עבור יחידה זוגית אחת, שהיא משפחה.

איך מחלקים את הכל גם כשהכל לא רגוע ויש חוסר בתקשורת באופן קשה מידי? מכינים מבעוד מועד הסכם ממון עם חתימת נוטריון על אישור הסכם ממון המוכן לפעולה. באופן הזה חוסכים הרבה מאוד ריבים לא נחוצים, עם מסמך שבו נכתב כל מה שקיים לבני הזוג, וכיצד מבצעים את החלוקה במידה ואכן מגיעים לרגע של פרידה.

זה נכון עבור אנשים עם ממון רב, זה נכון עבור אנשים שלא מעוניינים בחתונה או כאלה שלא יכולים להתחתן מכל סיבה באותה המדינה. זה נכון עבור אנשים. נקודה.

בונים ערים עם תוכנית מסודרת

באופן די טבעי עיר משדרגת את עצמה ונבנית מחדש כל הזמן. זה מספיק לראות איך עיר נראתה לפני עשור וכיצד היא נראית עכשיו על מנת להבין את סדר גודל השינוי שחל בה. ישנם ערים שבהם קצב השינוי הזה הוא גדול עם עיר שמצמיחה עוד ועוד אזורים עסקיים ואזורי מגורים כל הזמן, וערים אחרות שבהן השינוי מגיע בצורה פחות תדירה ואף איטית למדי.

מה משתנה? כבישים חדשים נסללים, יש הקמה של מבנים ציבוריים חדשים, הקמה של שכונות חדשות ושדרוג של שכונות קיימות. איך כל זה מתרחש? בצורה מסודרת אל מול ועדה של תכנון ובנייה שמאשרת או שוללת את השינויים הללו, ואליה עוברים תכניות בניין עיר עם שינויים לכאן ולשם.

באופן אידיאלי כל שינוי צריך להלום את המקום שבו הוא נמצא ואת תוכניות הבנייה באותה רשות מקומית, ולא פעם יוצא לשמוע קול זעקה של תושבים וארגונים סביבתיים שיוצאים כנגד בנייה מסוימת שנראית כמו תוכנית שנוחה בעיקר לקבלנים…

איך בונים את התוכניות הללו בכל שינוי שאותו רוצים לבצע? אל מול אדריכלים שכבר מנוסים ביצירה של תב"ע שעובר ללא כל בעיה בועדה.

איך מנקים את המשרד

אין כמו לחזור אל משרד נקי ואת היום להתחיל בתוך משרד שבו החלל לא רק נראה נפלא, אלא גם מבריק ומריח מניקיון מכל עבר ובכל מקום שבו עובד או לקוח נמצא. אבל, איך שומרים על הניקיון הזה לאורכו של יום שלם בהצלחה? הדבר מתחיל מהפעולות שאותן מבצעים העובדים באותו חלל, ששומרים על הסדר והניקיון ועושים כל שביכולתם כדי לא לתרום ללכלוך שבאופן טבעי נוצר, כמו אבק.

הדבר השני הוא עבודה של ניקיון משרדים במרכז שנעשית על ידי צוות ניקיון מיומן. צוות של ניקיון מגיע כל יום בשעה נקובה, כאשר את החומרים של הניקיון הוא מביא עימו או שאלה נמצאים בארון ייעודי לכלי הניקיון כולם. זה אומר שברור לצוות הזה אלו סוגים של פעולות של ניקיון הם צריכים לבצע בכל יום של עבודה שכזה, וכשהכל ברור, אין מקום לטעויות ולאי הבנה בעניין.

המשרד שבו אתם עובדים לא נקי ממש? כדאי לחשוב על מעבר אל חברת ניקיון אחרת, או לעבור מחדש על ההסכם עם החברה הקיימת ולא להתפשר על ניקיון החלל.

שומרים על הרצפה מוגנת

מן הרגע בו התחילו ליישם בתעשייה חומר ייעודי עבור ציפוי של רצפות מסוג בטון, מעולם הנסיעה על המשטח מן הסוג הזה לא הייתה יותר נוחה, והתחזוקה של מקומות שעברו ציפוי של הרצפה לא הייתה יותר פשוטה ופחות תכופה.

מה עושה למעשה ציפוי רצפות בצורה כל כך טובה עבור הרצפה? לא מעט. החומר יכול להיות דוחה אבק, כזה שמגיע אל פעולת ייבוש בצורה מאוד מהירה- דבר שמביא אל יתרון גדול במקום שפעיל במשך כל או רוב שעות היממה, הציפוי מספק סוג של הגנה עמידה בפני כימיקלים ותנועה גבוהה בצורה טובה וכן יוצר סוג של צביעה בגוונים שיוצרים סימון נוח להבנה לכל מי שנמצא באותה סביבה.

כל היתרונות הגדולים הללו הפכו את הרצפות של מפעלים וחניונים ושאר מקומות רלבנטיים להיות צבעוניים ומבריקים יותר מאי פעם, עם סוגים שונים של ציפויים ששמים את הדגש לפי סוג השימוש והחשיפה, ומה שמתקבל הוא ציפוי בעל רמת יעילות גבוהה ודרישה גבוהה גם כן באופן ברור מאליו…

בית מושקע עם גדר יפה

הגדר היא חלק שמקיף את הבית. זה חלק שלמעשה מגדיר את המראה של הבית עוד טרם נכנסים אליו. ברגע בו רואים דירה מושקעת ויפה, זה יהיה די ברור מאליו כי כל מה שנמצא מסביב לה יהיה מושקע בצורה שווה. ולהפך, חצר שסובבת את הבית ונראית מאוד מעוצבת ונקייה, תראה על מה שמצפים לראות טרם שנכנסים אל תוככי הבית ומבינים איך נראה מבפנים החלל.

זה מה שמביא אנשים להשקיע גם בסובב את ביתם ולא רק בבית עצמו, ולבחור היטב את הצמחיה, את הריצוף ואת הגדר עצמה. מידי פעם בפעם יהיה הצורך לבצע צביעת גדר מחדש, מכיוון שהגדר היא כזו שנמצאת באזור הפתוח, כזה חשוף אל כל מיני סוגים של מזיקים ואל מזג האוויר שמשאיר את החותם שלו פעם אחר פעם עליה גם.

את החידוש של הגדר ניתן לבצע בצורה פשוטה, על ידי בחירה של צבע שמתאים אל סוג החומר ממנו עשויה הגדר, וכך ניתן להחזיר את המראה המושקע ולשמר אותו עוד הלאה, ככל שנדרש.

ישנים טוב בלילה

איך אתם ישנים בלילה? שוב אחד הילדים התעורר ורצה להיכנס אל המיטה? שוב המחשבות לגבי כל מה שצריכים להספיק מחר מטרידה ומונעת שינה טובה? לפחות מי שדאג לרכוש לעצמו מיטה זוגית רחבת מידות ונעימה יכול להתנחם בעובדה כי המיטה הזו היא מאוד נוחה, ובה ניתן להירדם בקלות, לא משנה מה קרה.

רוצים ללכת לישון בשקט מבלי לחשוב על כמה שהמיטה הזו עלתה? אל תתמקדו אך ורק בכל אותן חנויות רהיטים שמוכרות שם נרדף ליוקרה. המפעלים הכי טובים בכל רחבי העולם מייצרים את המוצרים שלהם לא רק לאותם המותגים, אלא גם לחברות אחרות שמקבלות באותה המידה את אותו הייצור האיכותי והטוב.

דבר זה אומר כי יכולים לרכוש מיטה זוגית במבצע מבלי להשקיע כל כך הרבה כסף, לקבל מיטה נוחה ואיכותית שבה ניתן ללכת לישון ברגע בו הגוף מרגיש את הנוחיות הגבוהה, ולא להיכנס אל הוצאה כספית שהיא יותר מידי גבוהה, גם אם היא מחולקת להמון תשלומים שיסתיימו הרבה מעבר לחלוף של שנה.