ארכיון חודשי: אוגוסט 2015

דין חובות שהתיישנו

לאחרונה חל שינוי משמעותי באופן בו מתייחסת המערכת המשפטית אל חובות ישנים של ארנונה ומשווה את ההתייחסות הזאת אל יתר הנושאים שקשורים לחוק ההתיישנות. משמע, לאחר  7שנים שהיו קיימים חובות ארנונה ישנים ולא נגבו על ידי העיריה, מדובר בחוב שחל עליו חוק ההתיישנות וזהו חוב בטל.

שנים רבות היו מחלוקות בין בעלי נכסים לבין עיריות אשר היו מציגות תביעות בגין חובות ארנונה ישנים לאחר תקופות ארוכות ביותר, אפילו של עשרים שנה, כאשר לבעל החוב לא הייתה לרוב ברירה מלבד לבצע תשלום של החוב או לנסות ולערער עליו.

 

דיני ההתיישנות הינם מערכת סבוכה של חוקים וחשוב שלא לבצע תהליכים חשובים מול העיריות בכל הנוגע לחובות ישנים שקיימים זמן רב, אלא לחפש אחר עצה משפטית מעורכי דין שמבינים את החוק על בוריו ויכולים להציע דרכי פתרון שתהיינה אפקטיביות יותר מאשר לנסות ולפתור את התהליך בצורה עצמאית.

השתהות במילוי החובה, חוסר תום לב וחריגה מסמכות הינן דרכי הפעולה של עיריות רבות אשר אותן בית המשפט אינו מקבל בתור התנהגות של כללי מנהל תקינים, ולכן עלה הצורך להכריז גם על מקרים של חובות ארנונה ישנים כעל כאלה שהולמים את חוק ההתיישנות.

סוגים של פטנטים

אנשים פרטיים ובעלי חברות עובדים קשה על מנת להוציא אל הפועל פטנטים שישנו את העולם כפי שאנחנו מכירים אותו, או לפחות ישדרגו אלמנט קטן בחיים של רובינו, חשוב להכיר את עולם ההגנה על הפטנטים ואת כל מה שהוא מכיל על מנת להכין את השטח בצורה היעילה ביותר.

רוצים להיכנס אל עולם הפטנטים ולהכיר אותם בצורה יותר טובה? כדאי שתתחילו עם היכרות של הסוגים העיקריים של פטנטים שקיימים היום בעולם ההמצאות.

 

עצבו לכם פטנט

הגנות קניין רוחני על עיצובים ותצורות. הגנה עבור פטנט זה פגה לה לאחר 14 שנה מיום ההגשה של הבקשה לפטנט והיא אינה מתחדשת לאחר תקופה זו.

 

פטנטים כן כולל שירות

פטנט אשר מגן על השירות ועל רוב ההמצאות אשר קיימות בעולם הרחב של הפטנטים. פג לו לאחר 20 שנה מיום בו הוגשה הבקשה לפטנט ואינה בעלת אפשרות לחידוש.

 

פטנטים שצומחים אתכם

המצאות של זנים חדשים של צמחים שאינם קיימים בטבע ובסביבה. פטנט זה פג לאחר 20 שנה ללא חידוש

למחוק את החובות

כאשר אדם מגיע אל מצב של פשיטת רגל הוא למעשה קיים במצב פיננסי מאוד קשה אשר לא מאפשר לו לבצע מהלכים פיננסיים שיאפשרו לו להעמיד את העסק שלו על הרגליים וכך הוא נאלץ להודיע על מצב של פשיטת רגל.

פנייה אל עורך דין פשיטת רגל מאפשרת עבור אנשים רבים אשר העסק שלהם נמצא במצב של פשיטת רגל להשיג באותו תהליך של הפשיטה שאינו פשוט כלל, הקטנה של הריביות ולסייע אל החייב להגיע אל המצב המיוחל של הפטר במהלך של תקופה קצובה.

ישנם דברים רבים אשר אינם מוכרים ומובנים לאדם שנמצא במצב זה, ולכן זה עדיף להשתמש בשירותים של עורך דין פשיטת רגל אשר מכיר את כל התהליך על בוריו ויכול לסייע לפשט אותו ולקצר את התהליך בצורה שהינה משמעותית, ויחד עם החייב מביא אותו למצב של מחיקת החובות והגעה אל הפטר, תוך שימוש ברפורמה בהליכי פשיטת רגל שנועדו עבור הקלה על החייבים לחזור אל מצב בו הם לא חייבים דבר ויכולים להמשיך אל פרק ב' בחיים הכלכליים שלהם.

לקרב את האדם אל האלוקים

בדתות אשר בהן המאמינים עובדים את האלוהים ישנו ערך רב לביצוע של תפילות, בנצרות, באיסלאם וגם ביהדות ישנה חשיבות רבה לביצוע של תפילה מידי יום על מנת שכל המאמינים יתקרבו יותר ויותר אל הדת ויתחברו כמה שניתן אל האלוהים.

ביהדות חלק גדול מהנוסח של התפילות מעלה תפילות לגבי הצרכים השונים של האדם, כאשר האדם אינו מתפלל אל האלוקים עבור הצרכים הללו אלא צרכים אלה מהווים את הגורם העיקרי עבור ביצוע התפילות. התפילה היא למעשה גורם מקרב בין האדם לאלוהיו והיא המזון הרוחני לו זקוק האדם.

 

בתפילה ישנה האדרה של האלוקים אשר ברא את כל היקום ודואג כי כל מה שנמצא לנגד עינינו הינו שם בשל רצונו. כל הקיום תלוי ברצון של האלוקים ואין כוח אשר ידמה לו.

את התפילות קוראים היהודים מגיל צעיר בסידור, כאשר ישנו סידור קורן שמותאם גל לאוכלוסיה שצריכה קריאה בפונט ברור וגדול יותר. סידור קורן מגיע בנוסח ספרד, אולם ישנם סידורים רבים אשר מגיעים בשני הנוסחים ומיועדים גם עבור יהדות אשכנז בנוסחי התפילה השונים.

גם לבנות מגיע אירוע בת מצווה

אם פעם היה נפוץ לחגוג ברוב הוד והדר את החגיגות של בר המצווה עבור הבנים, הרי שגם היום לא מעט משפחות עורכים טקס בת מצווה גם עבור הבנות, בהגיען לגיל 12.

רק תחשבו על כל אותן אחיות שראו את המסיבה הגדולה שערכו עבור האחים שלהן, וכאשר הן הגיעו לגיל זה רק עשו להן יום הולדת רגיל עם מתנה משודרגת לכל היותר.

הורים רבים מחליטים להתמודד עם הנטל הכספי, רק על מנת שהבנות שלהם לא ירגישו אפליה על רקע מין ויקבלו המון אהבה ותשומת לב ביום חגיגי ומיוחד בו חוגגים את בת המצווה שלהן.

 

לחגוג בת מצווה לבת זה ממש לא דומה לבר המצווה של הבן. הבנות לרוב מאוד תחפשנה אחר עיצוב יפה, ויתנו דגש לגימיקים ששמים אותן במרכז העניינים.

דרך מעולה לעשות זאת הינה בעזרת שימוש בהפקת מצגת לבת המצווה של כלת בת המצווה, אותה עורכים לפי הטעם האישי של המשפחה וכלת בת המצווה עצמה, כמובן.

ניתן לשלב במצגת קטעי וידאו קצרים ותמונות של הילדה לבד, עם המשפחה ועם החברות. הל תלוי בסוג התוצאה שרוצים לראות בסופו של דבר.

לבטח בצורה נוחה

זה לא משנה אם אתם בעלים של עסק באשקלון או שאתם בעלים של דירה. לעשות ביטוח לכל אחד מאלה הינו בגדר חובה אם אתם רוצים להמשיך ולהתנהל כרגיל מבלי חשש שתאבדו את אחד הדברים החשובים ביותר ששווים המון כסף והצריכו השקעה כספית גדולה גם כן.

ביטוחים מסייעים לנו להיות מכוסים במקרים כמו גניבה, שריפה או תאונה של עובד במקרה שמדובר בתאונה שמתרחשת בעסק שלנו, הכיסוי הביטוחי מאפשר לנו לתבוע את הביטוח ולממש את רשת ההגנה של חברת ביטוח באשקלון מן המקרים אשר היו מצוינים בחוזה הביטוחי.

 

תמיד יש להעדיף לעשות את החוזה הביטוחי מול סוכן של חברת הביטוח שנמצא באזור המגורים, לשם הנוחיות של גישה אליו למקרה שיש שאלות ודברים צריך לעדכן בביטוח הקיים.

לכן, במידה ואתם מתגוררים באשקלון יהיה לכם נוח לערוך ביטוח באשקלון ולא לרוץ בכל פעם למקום מרוחק יותר עבור כל דבר קטן או גדול שתצטרכו לבצע, רק ים שירות מקצועי בתחום בו אתם צריכים ביטוח כדי שהוא יותאם בצורה אופטימאלית עבורכם.

שלטים זה העסק שלכם

כאשר משקיעים בהקמה של עסק ורוכשים את המוצרים  הטובים ביותר יחד עם השירות המפנק עליו חולם כל לקוח חשוב שלא לחכות עד שהלקוחות יכנסו פנימה אל בית העסק שלכם, אלא ליזום שיטות של פרסום ושיווק שיגרמו לכל לקוח פוטנציאלי להיכנס פנימה, על מנת לחקור את העסק החדש שנפתח ברחוב שבו עוברים לא מעט אנשים.

עסקים קטנים לא יכולים להשקיע הרבה כסף עבור פרסום ושיווק שלו, במיוחד אם מדובר בעסק שרק מתחיל את צעדיו הראשונים וחייב לחשב את ההוצאות החודשיות בצורה נבונה.

 

לכן אנו רואים פרסומים בעיתונים מקומיים, יצירה של שלטים לעסקים שבולטים על פני האחרים בשל היותם דיגיטליים וחלוקה של עלונים עם הנחה מיוחדת עבור לקוחות ראשונים.

הרבה עסקים חדשים וותיקים מוצאים לנכון לתגבר את השילוט על ידי הוספה של שלטים לעסקים אשר מציגים את המבצעים ומידע נוסף בצורה ממוחשבת ומושכים עם אותם אורות מהבהבים לקוחות רבים שמתלהבים מהחדשנות ומפתחים סקרנות בריאה לגבי המוצרים שקיימים באותן החנויות.

זול אבל איכותי

כמה פעמים יצא לכם להיכנס אל חנות של רהיטים ממנה רציתם לרכוש כמה פריטים לבית, אתם התלהבתם מכמה רהיטים מעוצבים ויפים שגם עשויים מחומרים מובחרים, הגעתם אל מעמד התשלום ורק אז גיליתם כי המחיר שאתם צריכים לשלם הינו טוב יותר ממה שציפיתם שיהיה?

בהרבה מקרים אתם תגלו בדיוק ההפך. אנשים רבים ניגשים על מנת לרכוש דלתות פנים חדשות לחנות שמתמחה בדלתות, ולרוב הם מגלים כי מדובר במחירים גבוהים מידי.

 

לדעת לרכוש חכם

אין שום סיבה שדלתות אשר עשויות מאותם החומרים בדיוק יעלו בזול אצל ספק אחד, ויעלו פי כמה אצל ספק אחר שמתהדר בשם של מותג. כאשר אתם רוצים לרכוש דלתות פנים מחירים לא צריכים להיות גבוהים מידי, אלא מדורגים לפי סוג החומרים והעבודה שהושקעה בכל סוג של דלת.

אם אתם רוצים לרכוש דלתות פנים במחירים זולים, פשוט התרחקו מאותם מותגים שיעלו לכם הרבה מעבר למה שדלתות צריכות להיות, ושאלו חברים ומכרים מהיכן הם רכשו את דלתות הפנים שלהם ועד כמה הם מרוצים.

זכרו כי דלתות פנים צריכות לשרת אתכם למשך מספר רב של שנים לכן אין להקל ראש ברכישה כזאת ויש לבחור בעיצוב שאתם בטוחים לגביו.

איך מוצאים משרד מתאים?

לא מעט עסקים נתקלים בקשיים כאשר הם מחפשים אחר משרדים עבור העסק שהם פתחו, ולא בכדי. למצוא את המשרדים שיתאימו לכם אינו דבר פשוט, ויש לברור מתוך רשימה אינסופית של נכסים את אלה שיש להם פוטנציאל טוב עבורכם.

חנה וסע

המשוכה הראשונה שאותה יש לעבור הינה נושא החניה. גם אם בחרתם משרד להשכרה עם כל המראה המודרני והמיקום האטרקטיבי, עדיין אין זה יהיה נוח להגיע אליכם לפגישה עסקי במידה ואין לכם חניה מסודרת לעובדים וללקוחות שצפויים להגיע עם רכב אל האזור.

מציאה של משרד להשכרה שיש בסביבה הקרובה אליו חניה ללא עלות גם תחסוך לכם הרבה כסף וגם תמשוך הרבה לקוחות או לפחות לא תדחה אותם בשל ההתעכבות על נושא החניה.

 

משרדים נעימים

כאשר אתם הולכים לעבוד במשרד במהלך של יום ארוך חשוב כי המשרד יספק את כל הצרכים שלכם מבחינת גודל מתאים. משרדים להשכרה שאינם עונים על דרישת הגודל לא יהיו נוחים לעבודה ולא יהיה נעים לארח בהם לקוחות.

וודאו כי המיקום הינו כזה שמאפשר מקסימום של אור ואוורור עבור המשרדים, אין דבר פחות נעים מאשר לארח לקוח במשרד שנמצא בתוך כוך קטן ללא חלונות.

פרגולה – זה לא משחק ילדים

יש אנשים אשר נוטים לחשוב כי התקנה של פרגולה הינה פשוטה ולא מצריכה ידע מלבד כמה חתיכות של עץ וכמה כלי עבודה. האמת היא, שהתקנה של פרגולות מעץ ופרגולות באופן כללי מצריכות המון תכנון, ידע וכלים מתאימים עבור העבודה.

זה טוב שאתם כבר יודעים איזה סוג של עיצוב אתם רוצים עבור הפרגולה שלכם ושיש לכם את התמונה מהמגזין שמראה בדיוק את הגוון ואת הגודל שלה, אך יש לקחת בחשבון שמה שמופיע בתמונה מתאים לבית שצמוד אליו הותקנה הפרגולה, וכדי להתאים את הפרגולה אל הבית שלכם יש לבצע מדידות ולייצר את מוטות העץ או האלומיניום לפי המידות הספציפיות של האזור בו תותקן הפרגולה שלכם.

 

מעבר לכך, צריך לדעת אלו חומרי עבודה יש לרכוש, אייך לדאוג שהשטח יהיה מיושר בצורה נכונה ולבחור בעץ איכותי וחזק שיחזיק לכם מעמד שנים רבות הלאה. יש לבצע טיפול נכון לעץ כדי שיהיה עמיד לאורך זמן ולא יסבול ממזיקים.

פרגולות יכולות להעניק את הצל המושלם עבור כל גינה של בית לתקופה של שנים רבות, אבל חשוב כי העבודה של התקנתה תהיה מקצועית וברמה גבוהה.