ארכיון חודשי: דצמבר 2015

משיט 30

אם החלום שלכם הוא לצאת אל הפלגה ולהרגיש ממש כמו רב חובל אמיתי, כדאי לכם לגשת אל קורס סקיפרים שבו תלמדו את כל מה שצריך מבחינה עיונית ומעשית גם יחד ובסיום הקורס תצטרכו לעבור בהצלחה את המחנים והדרישות של משרד התחבורה לשם קבלת הרישיון המיוחל של משיט 30.

מהן הדרישות של משרד התחבורה? הנה הן למקרה שתהיתם

  • הגיל המינימלי להוצאה של רישיון משיט 30 הינו 18, למרות שקרוב לוודאי שעברתם את הגיל הזה מזמן…
  • יש להביא אישור על תקינות המצב הבריאותי מרופא המטפל.
  • יש להשיג אישור של בדיקת עיניים תקינה.
  • יש להביא אישור על ביצוע של קורס החייאה ועזרה ראשונה במד"א.
  • לעבור בהצלחה את המבחנים העיוניים והמבחן המעשי של משרד התחבורה.

כל אלה בשילוב של קורס סקיפרים שהוא לא רק לימודי אלא חוויה מאלפת בכל המובן של המילה, הופכים את החלום לכדי מציאות שבה גם אתם תיקראו סקיפר על ידי חולמים צעירים אחרים.

אהוי, סקיפר!

כל אחד אוסף בתוכו חלומות. יש כאלה שחולמים לעלות מול קהל ולשיר מכל הלב אל קהל מהופנט, כאלה שחולמים לשנות את פני העולם עם המצאה מטורפת ואחרים הכי היו רוצים לצאת להפלגות מתי שרק ירצו על גבי סיפון של יאכטה משל עצמם. לפעמים, אפשר להתקרב הכי הרבה שאפשר אל החלום אם לא לחיות אותו באופן ברור, כך זה גם לגבי שייט על יאכטה שלא חייבת להיות שלכם, פשוט אפשר לקחת אותה לשייט של כמה שעות במסגרת שעות השייט הקיימות במועדון אליו הצטרפתם לאחר שסיימתם קורס סקיפר בהצלחה ובעונג רב.

כמה זה עולה לנו?

העניין של קורס סקיפרים יכול לעלות בממוצע כעשרת אלפים שקלים, יותר אם מדובר בקורס אישי יותר אבל כך מפספסים במעט את החוויה של יציאה לשייט עם קבוצה של אנשים שאוהבים גם הם את הים ויכולים להיות החברים הכי טובים שלכם למסע החדש הזה אל הים ובחזרה. לכל אלה יש להוסיף את העלות של הצטרפות למועדון שייט, שזה תשלום חודשי ומעבר לכך אם רוצים להוציא רישיון משיט מכל סוג ישנה עלות נוספת של אגרות. בסופו של יום נשארים עם חלום מתוק שהוגשם.

כולם רוצים להרגיש רוחניים

זה נראה כאילו בתקופה האחרונה המדע הוא "אאוט" וכל מה שקשור אל רוחניות הוא לגמרי "אין".

כולם רוצים להתקרב יותר אל הדת,כולם רוצים להירשם אל קורסים שמלמדים יותר ערכים רוחניים וכולם מחפשים להתחבר אל העולם הרוחני על ידי קורס של תקשור שמספק רמות גבוהות יותר של חיבור אל אנרגיות שמתעלים פנימה. חיבור אל הנפש והנשמה מועיל לאנשים רבים שמרגישים לאחר קורסים שונים של רוחניות מחוברים ברמה גבוהה יותר אל עצמם ואל העולם בו הם חיים, וקצת יותר מנותקים מהעולם החומרי שמצליח להכניס את האדם אל עולם שלם של תפל.

 

האם באמת אפשר ללמוד תקשור?

יש כאלה שיטילו דופי בכל העניין הרוחני הזה ויאמרו כי אין זו דרך פשוטה וקלה להתחברות עם עולם הרוח, כי יש אנשים שזה הכישרון המולד שלהם וכי ניסיון ללמידה של תקשור יהיה ניסיון עקר להשיב משהו שבכלל לא קיים במידה הנדרשת. לא כולם יכולים להיות רופאים, לא כולם יכולים להיות זמרים ובהחלט לא כולם יכולים להיות מתקשרים.

 

מסכימים שלא להסכים

לפעמים זוגות שמחליטים להתגרש עושים זאת בצורה משותפת מתוך ההבנה כי הסכמה בנושאים שעליהם יש מחלוקת לא תהיה אבל בהחלט קיימת הסכמה בכל הנוגע לרצון של סיום הקשר והמשך אל דרך חדשה כל אחד בדרכו שלו, מבלי להפוך את התהליך של הגירושין לקשה יותר ממה שהוא כבר יכול להיות.

מתגרשים.מה אפשר לעשות?

לא חייבים לרוץ אל עורך דין לדיני משפחה ולהתחיל לירות לכל עבר דרישות דורסניות וכמעט בלתי הגיוניות, אפשר לנסח עם איש מקצוע מיומן בנושאים אלה הסכם גירושין שנכתב במשותף ובו יפורטו כל הסעיפים הנדרשים לשם חלוקת הרכוש המשותף ויצירה של משמורת המוסכמת על שני הצדדים. לאחר שמצליחים לסכם את כל הנושאים הללו בפירוט ודיוק רבים, ניתן לחתום על ההסכם ולהעבירו לאישור בית המשפט. לאחר כל אלה הכל סופי, חתום ומוסכם וניתן להמשיך הלאה בלי הפיכה של אוהב לאויב, פשוט לאדם מפרק א' של החיים.

שוטי שוטי ספינתי

לצאת להפלגה זה דבר מרגיע שמפנק את הגוף ומכניס אותו אל מצב של רוגע, ממש כמו הים השקט באילת החמה והיפה שמציעה פעילויות רבות עבור האנשים שאוהבים את הים, החל מפעילויות אקסטרים ועד להפלגה רגועה בשעת ערביים שצובעת את השמיים בצבעים חמים שנושקים אל הים בצורה הכי רומנטית שאפשר. מי שסובל מחיידק הים יודע את זה וזה כבר די ברור לו כי אי אפשר להיגמל מן האהבה הראשונה אל המעמקים שמביאים עולם שלם של הפלגות, צלילות וטיולים ואזור אילת יכול לספק את התשוקה לאהבה זו במידה רבה.

לחוש את הים

מפרץ אילת הוא אזור אשר יש בו מלאי שלם של אוצרות טבע יפהפיים שכל אוהב ים לא ירצה לפספס, במיוחד כי המים של מפרץ אילת הם מים שקופים וצלולים ברמה כה גבוהה עד כי כל השוניות עם אלמוגים נראות כמו תכשיטים מרהיבים במים והאור של קרני השמש מגיע עד לעומק רב. אלה שאוהבים לצאת לצלילות לא יעזו לפספס את החוויה ואלה שמעדיפים לחוש את גלי הים על גבי יאכטה ביציאה אל שייט באילת שמגלה את כל השפע שהטבע שפך אל תוך מפרץ קטן אחד.

כמה זה 500 גרם קמח?

מכירים את כל המתכונים האלה שבהם הכמויות של החומרים שצריכים לשים בכל שלב תמיד אינם כתובים בצורה פשוטה, ואז אתם צריכים לחפש אחר דרך להמיר מידות ולבדוק מה זה אומר בדיוק 250 גרם של קמח במתכון על מנת שלא תגלו שהמאפה לא יצא מוצלח בשל אי דיוק בכמויות? הדבר הזה די חוזר על עצמו בלא מעט מתכונים. גם אם את מודדים כוס של קמח, הרי יש מידות שונות לכוסות בגדלים שונים ומידות שונות עלולות לעשות את כל ההבדל בין עוגה תפוחה ואוורירית לבין עוגה עם מרקם דחוס.

 כל מה שצריך במטבח

אם אתם רוצים לבשל ולאפות כמו מקצוענים, אתם חייבים לצייד את המטבח בכל הכלים הנדרשים על מנת שכל מתכון ייעשה בדיוק רב ואתם תוכלו ליהנות מהתוצרים של כל אלה ביס אחרי ביס. מוצרים כמו תבנית קפיצית בכמה מידות, תבנית לפאי, קעריות בגדלים שונים, מרית, מטרפה ידנית ובמיוחד רכישה של משקל דיגיטלי אמין וקומפקטי יסייעו לכל אדם שמעוניין לעבוד לפי מתכונים בצורה מדויקת ולקבל את התוצאה הטעימה ביותר.

מכיר

יודאיקה עד הבית

ישנם לא מעט פריטי יודאיקה אשר משמשים כל יהודי עבור הטקסים השונים הנדרשים ממנו במסגרת יום חג ויום חול, לכן נוכל לראות כי בכל בית חילוני עד חרדי יהיו כמה תשמישי קדושה שמסייעים לכל בית להיות בית יהודי כשר כדוגמת מזוזה אשר מוצבת בכניסה אל כל חדר וכל בית לפי הנדרש. רכישה של תשמישי קדושה יכולה להיות דבר הרבה יותר נוח כאשר היא מתבצעת בצורה שחוסכת טרחה רבה במהלכו של יום עתיר במשימות שונות ומגוונות, מזל שבעידן המודרני ניתן לבצע רכישות מעין אלה גם באינטרנט.

 

האם לבצע רכישה של פריטי יודאיקה באינטרנט?

אין כל פסול בביצוע של רכישה מעין זו, רק חשוב כי הרכישה תתבצע במקום מהימן אשר נבדק כאחד שמספק מוצרים ברמה גבוהה וכאלה שהינם כשרים ללא כל פגם. לאחר מכן ניתן לבחור את הפריטים המועדפים ולחסוך זמן רב בשיטוט בחנויות של תשמישי קדושה על ידי בדיקה של מספר רב של פריטים שזמינים לצפייה אונליין, ואם הדבר מסייע לביצוע של טקסי הדת הרי זה מבורך.

היעד הבא שלכם

חנוכה היא תקופה נהדרת לצאת לטיול משפחתי עם הילדים לחו"ל כאשר המחירים כבר צונחים מטה ורגע לפני חג המולד והשנה החדשה ניתן להשיג דילים ליעדים שבהם המחירים נמוכים רגע לפני קפיצת המחירים הגדולה והחוסר במקומות בבתי לון ובטיסות אפשר ליהנות מזמן איכות משפחתי בעלויות סבירות.

להדליק נרות? גם בחו"ל!

זה שנמצאים בארץ זרה לא אומר שאי אפשר לחגוג את חג החנוכה, רק וודאו רגע לפני שתם עולים על הסעות לנתב"ג כי כל הציוד שלכם עבור הנסיעה וחגיגות החג בחו"ל נמצאים במזוודה יחד עם כל יתר הדברים שחשוב לכם לקחת וצאו לדרככם בשלום.

חגיגה של חג יהודי במדינה אחרת לא צריכה למנוע יציאה ליעדים שונים ברחבי העולם, ההפך זהו זמן מצוין לגלות מדינות חדשות ומה שיש להן להציע לתיירים שלה, מלבד זאת ישנם מקומות רבים בעולם בהם קיימת קהילה יהודית משגשגת אליה ניתן להצטרף בחגיגות המסורתיות של החג וכך גם להכיר חברים חדשים בארצות רחוקות, שאולי תוכלו להזמין גם אותם אליכם כאשר הם באים לביקור מולדת…

ניידות, עצמאות, נוחות

כל אדם צריך שיוכל להתנייד ממקום אחד לאחר בצורה חופשית ללא כל הגבלה, וכאשר מדובר באנשים אשר נמצאים על כסא גלגלים מדובר בדבר שאינו ברור מאליו עבור בעלי עסקים רבים שעדיין בונים את החנויות שלהם ללא כל התחשבות בנגישות עבור נכים ואינם מתקינים רמפה לנכים שתאפשר כניסה נוחה לעסק ללא תלות באדם אחר לביצוע הפעולה.

זה הזמן לשנות את הגישה, תרתי משמע

אנשים שאינם נמצאים בכסא גלגלים אינם מבינים את הקשים אשר מלווים את האוכלוסייה של הנכים בארץ שרק רוצה לחיות בכבוד ובאופן שווה לכל יתר האנשים בארץ, ואחד הקשיים הבולטים הינו העניין של הנגשת מקומות ציבוריים עבור לא מעט אנשים שנמצאים על כסא גלגלים ואינם יכולים לעבור את פתח המקום ללא סיוע. בנייה של רמפה לנכים אינה חייבת להיות משהו חסר כל עיצוב ועשוי מבטון אלא יכולה להיות עשויה מעץ ובעיצובים שונים, כך שההגעה אל היעד יכולה להיות פשוטה ונוחה עבור כל סוג של אדם וכל סוג של מתחם.