ארכיון חודשי: פברואר 2016

שומעים לעצה

כל הזמן אנחנו רואים ושומעים על אנשים אשר מקבלים החזרי מס ממס ההכנסה בסכומים של אלפי שקלים בשנה, ודבר זה נשמע כמו פיקציה אמיתית שהרי איך קורה מצב שבו מחליט מס הכנסה להחזיר כספים לאדם ממוצע מן השורה. הפחד הגדול הוא שההפך יקרה ומס הכנסה יגלה כי אנחנו חייבים כסף למרות שאנחנו משלמים את החובות שלנו בדיוק במועד ובדיוק לפי הנדרש.

אז איך באמת אפשר לדעת האם אנחנו מפספסים הזדמנות לקבל דבר שמגיע לנו לי חוק ובמצב הכלכלי של האדם הממוצע יכול לסייע להסתדר עם כל ההוצאות בצורה טובה יותר? הדבר שראוי לעשותו הוא לפנות אל יועץ מס שיכול לטפל בנושא של החזרי מס בעקבות מס הכנסה שלילי או מכל סיבה אחרת שרק הם יכולים להבין ולראות בצורה מקצועית. יועצי מס מוסמכים לטפל במקרים של נאשים שכירים כמו גם אנשים שבעלי עסק פטור, מורשה או חברה בע"מ כך שאין כל סיבה שלא לבדוק את האפשרות לקבל כסף שהוא לגמרי שלנו, גם אם מדובר במס הכנסה.

מסיבה באוטו

לפעמים לא צריך לחכות עד אשר מגיעים אל האירוע על מנת להחיל ולחגוג, לפעמים המסיבה יכולה להתחיל כבר ברכב שבו אתם נוסעים על מנת להגיע אל המסיבה. לא, אנחנו לא ממליצים לנסוע כאשר אתם שותים משקאות אלכוהוליים וחס וחלילה לא לחגוג ברכב נוסע, אבל אם מדובר ברכב כמו לימוזינה שבו אתם הנוסעים וישנו נהג פרטי שמסיע אתכם אל מחוז חפצכם, אז בהחלט לזה אנחנו מתכוונים.

למה דווקא לנסוע לאירוע בלימוזינה? מכיוון שכלי רכב זה יכול הכיל קבוצה נאה של חברים טובים שיכולים לחלק את העלות של ההשכרה ביניהם ולשכוח מכל העניין של נהג תורן, להדליק את המערכת של הרכב וליהנות מנסיעה עם סאונד משובח ומערכת תאורה שמרגישה כאילו כבר נמצאים על רחבת הריקודים ולא בנסיעה בכלי הרכב שנמצא בדרך אל החגיגה…אחרי הכל, הרכבים של היום מגיעים עם כל כך הרבה פינוקים עד כי יש מצב שהנוסעים כלל לא ירצו לרדת במהרה מן הרכב ויחפשו אחר המסלול הארוך ביותר אל היעד

אור בקצה הדירה

בין כל המאמצים של משרד האוצר לעשות את המהפך שיביא את המחיר של הדירות לרכישה לגבולות יותר הגיוניים לרמת ההשתכרות של זוג ישראלי ממוצע, לא נראה כי ישנו ניצוץ של תקווה לגבי ירידת מחירים לאחר שרואים פעם אחר פעם כיצד מחירי הדירות רק הולכים ונוסקים אל גבהים חדשים בכל פעם מחדש. מה אפשר לעשות בין כל אלה על מנת לגור בדירה משלכם? לא הרבה.

כפי שזה נראה כרגע, כל מאה אלף שתצליחו לחסוך לא יהיו בעלי ערך מכיוון שתוך כדי חיסכון מחירי הדירות עולים בעוד כמה אלפי שקלים. יש זוגות צעירים שבוחרים לחפש אחר דירות להשכרה בחדרה ובאזורים שמרוחקים יותר מאזור תל אביב על מנת להוזיל עלויות, ובכך מוותרים על החלום של דירה בבעלותם ומשכנתא.

חלק אחר בוחר לבצע רכישה של דירות בפריפריה ובכך לבצע את הרכישה של דירה בטווח המחירים האפשרי ומצד שני לגור בשכירות באזור שבו הם מרגישים קרובים אל מקור פרנסה וגם אל ההורים שעוזרים בגידול הצאצאים.

משדרגים את יחידת ההורים לקראת פסח

פסח הולך ומתקרב אלינו בצעדי ענק וזה הזמן בדיוק לרענן את יחידת ההורים ולהתקין בה סוף כל סוף ארון בגדים נורמלי שיכיל את כל הפריטים החשובים לנו בצורה נוחה. לא עוד ערמות של בגדים שממאנות לשבת בצורה ישרה על גבי המדפים, לא עוד התקנה פשוטה שמגיעה עם הבית שרכשתם מן הקבלן. הגיע הזמן לתת לכל הבגדים שלכם שרכשתם בקפידה את המקום הראוי להם, ולכם את הנוחות של מציאת כל פריט במהירות שיא. בלי נבירות במעמקי הארון.

זה הקטן יהיה גדול

זה נכון שלרוב הדירות החדשות מן הקבלן מגיעות עם חדר ארונות קטן שמרגיש עוד יותר קטן בשל חוסר הארגון שלו בצורה מותאמת אישית, אבל לאחר שמסדרים את החלל הקטן הזה בצורה נכונה מקבלים ארון בגדים שמרגיש כמו חדר נפלא שממנו ניבטים כל הבגדים שלרשותכם בצורה הכי ברורה. ז הגיע הזמן להפסיק לסבול ולממש את חדר הארונות שתמיד ראיתם אצל אחרים ורציתם לעצמכם. אחרי הכל זו יחידת הורים ויש להתייחס אליה בהתאם.

מתכוננים לקיץ חם

רק קיבלתם את המפתחות אל הבית החדש שלכם ועדיין לא הספקתם לסדר את כל הציוד החשוב שלכם מן הדירה הקודמת. זה הזמן להכין את הכל כמו שצריך מפני שפסח כבר מציץ בפתח ולאחריו צפויים ימים ארוכים של שמש חמה שתחמם את כל הבית במידה והוא לא ערוך לכך.

מה כדי להכין לפני שנכנסים אל הבית? רצוי לוודא כי הבית נקי לגמרי, צבוע כהלכה, שמותקנים בו מזגנים בכל חדר או מזגן מיני מרכזי ולבסוף כדאי לבחור אחת מאותם סוככים שמתאימים לאזור של המרפסת כדי שיהיה אפשר לנוח שם בהנאה גמורה בשעות של שמש לוהטת.

לאחר שכל אלה מוכנים בצורה טובה ניתן להעביר את כל הציוד לבית החדש שמוכן גם לחג האביב ולאירוח של חברים ובני משפחה בחנוכת הבית החגיגית וגם אל ימות הקיץ החמים עם מיזוג אוויר שמצנן את חדרי הבית בחמסינים שעוד יגיעו אלינו, וסוכך שיצל מפני השמש היוקדת באזורים החיצוניים של הבית ויאפשר לשבת בכיף בחוץ ולארח גם שם את מי שרוצה לצאת אל אווירה אחרת.

מהמצאה אל פטנט

רבים מאיתנו לא ממש מבינים את זה אבל כמעט כל דבר שבו אנו משתמשים בו מורכב מרצף של פטנטים או מפטנט אחד שעבורו היה צורך בהגיית הרעיון היסודי ועד להבאתו לכדי פעולה על ידי צוות של מומחים בתחום שמכירים את כל השלבים הנדרשים ומקימים את ההמצאה לכדי פטנט רשום.

 

לפתח את הרעיון

זה לא רק אנשי בודדים אשר יושבים כל היום במעבדה ומנסים להעלות את ההמצאה המקורית החדשה שתפרוץ דרך בתחומה, אלא חברות ויזמים עם הון רב שמעניקים את האפשרות להקים את ההמצאות האלה לחיים על ידי עבודה רבת שנים שאליה קשורים צוותים טכניים, עורכי דין שמנוסים בתחום רישום הפטנטים והאנשים שמממנים את כל העבודה הזאת על מנת להפיק את הרווחים העתידים לבוא בהמשך הרך לאחר שהרישום עבר בהצלחה ונראה כי יש להמצאה פוטנציאל גבוה ביותר בתחום אליו היא שייכת.

באופן זה, המצאות רבות קורמות עור וגידים ונכנסות אל החיים של כולנו והופכות אותם להרבה יותר יעילים ונוחים, אפילו מבלי שנבין זאת.

אורזים לכם פתרונות

בעלי עסקים רבים מבינים כי אחד מן השלבים של הרכישה רגע לפני שהלקוח יוצא מן הפתח של בית העסק הוא העניין של האריזה. זה כבר די ברור שלאחר שמשלמים את העלות עבור הפריטים אותם רוכשים בבית עסק כזה או אחר מקבלים את כל המוצרים שנרכשו באריזה נוחה אשר בעזרתה יהיה אפשרי לשאת את כל המוצרים בצורה נוחה עד אשר מגיעים אל הרכב/ אל הבית.

המבחר של שקיות ניילון הוא מאוד רחב וזאת על מנת לספק לכל בית עסק את האריזות אשר יפתרו את העניין של אריזת הפריטים בצורה נוחה ומהירה וגם יספקו ערך מוסף לכל לקוח על ידי הנאה מן השימוש בשיות אלה גם זמן רב לאחר שהרכישה כבר הסתיימה. השיות מגיעות לשם כך עם מחר של הדפסים קבועים או מותאמים לצורכי הלקוח עם לוגו ועם מגוון רחב של עיצובים שמגיעים בגדלים שונים, עם ידית מסוגים שונים והכל על מנת לספק את חווית הרכישה שנושאת את הלקוח קדימה ובחזרה אל החנות זמן לא רב לאחר מכן על מנת לבצע רכישות נוספות.

שולטים על כל צעד

כל הזמן אנחנו שומעים על ההשפעות של הקדמה על התעשיות השונות אשר מייצרות לנו שלל של מוצרים לצרכן הביתי ולצרכנים מוסדיים יותר. האפשרויות טכנולוגיות רק הולכות ומתקדמות ועם עידן הרובוטיקה שפרץ אל התודעה של כולנו בסערה ניתן לראות כי אין ממש סוף לכל מה שאנחנו עוד עתידים לראות החל ממנועי בקר צעד שרק הולכים ומשתכללים ועד לחלקים אחרים של אוטומציה ובקרה שהופכים את החיים של תעשיות שלמות להרבה יותר פשוטים ומדויקים להפליא.

השימוש של  Stepper motor driver כפי שהוא נקרא בעגה המקצועית נעשה בצורה המותאמת אישית לכל צורך של כל מפעל ומתוך ההתאמה המושלמת הזאת ניתן לעמוד על רמת ביצוע הרבה יותר גבוהה שמספקת לאחר מכן את התוצאות ברמה גבוהה גם כן. העבודה עם מכשור מתקדם הופך את כל אלה לשקופים עבור יצרנים שמעבירים את כל אלה לידיים הסופיות כאשר המוצרים המוגמרים תמיד עולים עוד ועוד בדרגה של גימור וביצוע. לכן אין זה הזמן להתפלא עד כמה הקדמה כבר כאן אלא להכין את השטח לקראת עוד תהליכי בקרה ואוטומציה שיהפכו את החיים למופלאים אף יותר.

קופונים שווים בחנויות

קניות הן חלק בלתי נפרד מן החיים של כולנו וכולנו בסופו של יום צרכנים. צרכנים של בגדים, צרכנים של דברי מזון, צרכנים של סלולר ומכשירי חשמל רבים אחרים וצרכנים כמעט של כל דבר שמוצע למכירה בחנויות ובבתי עסק בכל רחבי הארץ והעולם. עם השנים נעשה לצרכן הישראלי יותר ויותר ברור כי ניתן לבצע את כל הרכישות הללו בצורה הכי הרבה אפקטיבית הרבה הודות לאינטרנט ולחנויות האונליין שהוא מספק הן עבור רכישה בזול והן עבור השוואה של מחירים וקבלת קופונים משתלמים ביותר.

 

כיום כל צרכן כבר יודע כי אפליקציות כמו alobbys ואתרי השוואות מחירים וקופונים רבים מספקים את המחירים התחרותיים שתמיד כדאי לבדוק ולהשוות ביחס למחירים הרגילים שקיימים בחנויות ובתי מסחר בארץ ובעולם. במקרים רבים ניתן למצוא הנחות משמעותיות שמגיעות לכדי 50% הנחה עבור ארוחה טעימה בבית קפה או רכישה של אלבום תמונות דיגיטלי בזול. לא נראה כי תרבות הצריכה הולכת להיפסק אלא רק לשנות את פניה אל עבר עתיד דיגיטלי שמספק את הכל בצורה מהירה, יעילה וזולה.

פטור או מורשה?

אחת ההתלבטויות של אנשים אשר רוצים לפתוח עסק קטן היא האם להתחיל בפתיחה של עסק קטן שהוא למעשה על ידי רישום של עוסק פטור או לפתוח עסק הרשום בתור עוסק מורשה. האמת היא שישנם הבדלים מהותיים בין האנשים שמחויבים לפתוח עסק בתור עוסק מורשה שהם אנשים שעוסקים במקצועות החופשיים, לעומת אנשים שמרוויחים מעבר לסכומים שמרוויחים במסגרת עוסק פטור ומחייבים מעבר אל המדרג הבא של רישום עסקים.

 

רוצים לפתוח עסק חדש? מתייעצים עם רואה חשבון

חשוב ברגע בו רוצים לפתוח עסק לעשות בירור מעמיק לגבי פתיחת עוסק פטור ורמת ההתאמה לסוג העסק שפותחים ורמת הרווח הצפויה בו לעומת פתיחת עוסק מורשה והדרישות של החוק מן הבחינה הזאת לעומת הצרכים של בעל העסק עצמו. בחירה נכונה של סוג העסק שפותחים תסייע לעסק לצמוח בצורה הכי טובה ותעזור לבעל העסק להגדיר את המטרות וההתנהלות של העסק בהתאם לכל אלה. רואה חשבון ישעה סדר בבלגן ויסביר את כל הבירוקרטיה שקיימת בכל עסק.