ארכיון חודשי: מרץ 2016

מאחסנים בגדים במחיר משתלם

לא הרבה אנשים יודעים אבל המחיר של ארון בהחלט יכול להיות מאוד גבוה אבל הוא יכול גם להיות במסגרת התקציב שלהם ואולי אף פחות מכך. איך יודעים לרכוש את הארון יתאים אל כל הצרכים ועדיין יגיע עם תג מחיר הולם? קודם כל יש לתאם ציפיות ולהבין מה מוצע היום בשוק ארונות הבגדים כדי לדעת מהם המחירים נכון להיום, מפני שמה שעלה סכום מסוים פעם כבר יכול לעלות לגמרי אחרת כיום. הסיבה לכך נעוצה בחומרים אחרים, עיצובים מרהיבים ומותגים שמעלים את המחיר בשל השם שנוצר להם.

בכל זאת אם אתם רוצים לרכוש חדר ארונות מחיר לא צריך להיות דבר שירתיע אתכם מכיוון שתמיד אפשר להרכיב את הארון בכל מיני דרכים שיוזילו את המחיר, החל ממיעוט של מגירות ואביזרים עם פרזול יוקרתי יותר יחד עם בחירה של העיצובים שפשוט עולים פחות. מה שצריך לעמוד במרכב העניינים הוא הנוחות שלכם, ולא של המוכר, ואל תשכחו להוריד את המחיר עד כמה שניתן בלי למצמץ פעמיים.

אוהבים יפניות

אם תביטו היטב אל עבר המכוניות שנוסעות לצידי הכביש בו אתם נוסעים אף אתם כנראה שתשימו לב כי ישנם רכבים שבולטים על פני האחרים במספר ובעיצוב והבחירה של מכונית מדגם אחד על פני דגמים אחרים רבים שנמצאים בשוק כלי הרכב באה לידי ביטוי במידה בולטת אצל יצרני מכוניות כמו מאזדה היפנית, שנעשתה החביבה על הקהל הישראלי ככל שהזמן עבר והביצועים של הרכבים שלה רק הלכו והשתפרו.

כל ישראלי שרוכש רכב חדש רוצה להרגיש כי הוא לא יוצא מופסד וחלק מן הדברים שבאים לידי ביטוי בבחירה של רכב חדש הוא האפשרות ליהנות מנסיעה בטוחה לטווח ארוך וללא תקלות חוזרות, האפשרות לרכוש חלפים בארץ בעלות מינימלית ובזמינות גבוהה וכמובן האפשרות למכור את הרכב בלי כל בעיה מכיוון שישראלים אחרים תמיד שמחים לקבל רכב כמו מאזדה שהיה שמור בצורה טובה ומציע תמורה מלאה עבור העלות שלו. לאור כל אלה זה לא מפתיע לראות כי עדיין בארץ ישראל הקטנה ישנה דרישה גבוהה אל המכוניות היפניות על פני כל יתר היצרנים של המכוניות.

אמפולה קטנה וחכמה לשיער

עוד פעם החלה אצלכם נשירה שהופכת את ערמת השיער המפוארת לשיער דליל וחסר חיוניות? וותרו על הביקור הקבוע אל הספר כדי שיעשה את הטיפול הקסום הזה שמחזיר את השיער לחיים בעזרת אמפולה קטנה שבה יש את כל מה שהשיער צריך בשלב הזה שלו וחפשו אחר מוצרים דומים שנמכרים בבתי מרקחת ומיוצרים על ידי חברות מוכרות ואמינות בתחום. אתם תגלו כי אתם שילמתם הון תועפות לספר שלכם כאשר הייתם יכולים לרכוש כמות גדולה של אמפולות עבור כמה טיפולים לשיער ולבצע את הטיפול בנוחיות של הבית מבלי להמתין שעה ארוכה עד שיתפנה לכם כסא.

חברת וישי מפתחת כל הזמן מוצרים לטיפול בשיער ושלל מוצרי וישי ידועים בחומרים האיכותיים שלהם שכוללים בין היתר את המים הטרמליים של מעיינות וישי בצרפת שבהם קיימים סגולות ריפוי שמרגיעות את העור ומחזקות את המערכת החיסונית של הגוף, וזה רק חלק אחד מתוך מספר רכיבים שהופכים את האמפולות ויתר המוצרים לדבר שמספק את התמורה המלאה עברו המחיר ומחזיר את השיער לחיים חדשים.

דיאטה? עושים את זה נכון

כולם יודעים שדיאטות מהירות לא ממש עובדות. גם אם יש לכם אירוע חשוב בקרוב ואתם רוצים להשיל רק כמה קילוגרמים בודדים על מנת להיראות הכי חטובים שאפשר קרוב לוודאי שתחזירו את המשקל הזה יחד עם עוד כמה חברים נוספים שהסטטיסטיקה תמיד מסמנת את הגעתם זמן קצר לאחר סיום הדיאטה.

כדי להבין את המשמעות של דיאטה יש להפוך את האכילה הנכונה לאורח חיים קבוע, רק אז יתחילו הקילוגרמים המיותרים להבין שאין הם שייכים והגוף יהיה עם מסה קטנה יותר של שומנים ומסה גבוהה יותר של שרירים החשובים לבריאות. כניסה אל דיאטות מהירות צריכה להיות חלק מובנה מאכילה נכונה של מזון בריא ויצירה של שגרת אימונים קבועה לגוף שבסופו של דבר תשמור על הנתונים לאורך זמן ותהיה לטבע שני, ולא לדבר שעושים באופן זמני בלבד. כך נוכל לוודא כי לא עולים בחזרה כל מה שהורדנו בעמל רב וגם שנהנים מן הדיאטה ולא נמצאים בתחושה מתמדת של עייפות ורעב. איך עושים את זה נכון? נעזרים במומחים בתחום.

עיצובים בראי התקופה

אי אפשר שלא להבחין כי כל עניין עיצוב הפנים מעבר להיותו עניין של טעם אישי הוא מוכתב מרשימה של צרכים המקבלים מענה בהתאם לרוח התקופה. אם כיום למשל, מדובר בבנייה שהיא בעיקרה מורכבת מבניינים רבי קומות עם שטחים שהולכים ומצטמצמים, הרי שכל פרויקט של עיצוב פנים צריך להביא אל אזור כזה את החיבור אל האדמה מחדש יחד עם ניצול נכון של השטח הקיים כדי שזה יענה על הצרכים של משפחה מודרנית.

באופן זה רואים את השינויים הבולטים החל מן העבודה של אדריכלים עבור בניינים בעידן זה ועד לעיצוב של מעצבת פנים עבור השטח הפנימי של המגורים עצמם. הדגשים לגבי האזורים המשותפים עוברים משולחן האוכל אל המטבח כאשר בסלון במקרים רבים גם מארחים וגם יושבים יחד בתור משפחה לראות סרטים מצוירים ולשחק יחד במשחקים שונים. המרפסת שנמצאת בקומה גבוהה או נמוכה חייבת להיות מקום שבו אפשר להרגיש כאילו נמצאים בדירת קרקע, ולכן יש שימוש רב בחומרים שמעצימים את החוויה הזאת כמו צמחייה ירוקה ופרחונית, רצפת דק ודשא מלאכותי.

זה הזמן להתקין פרגולה

הקיץ הזה הבטחתם לעצמכם כי כבר לא תסבלו מהחום המעיק של קרני השמש שיורדות אל עבר המרפסת שלכם ומחממת אותה לרמות בלתי נסבלות עד כי פשוט אי אפשר ליהנות משטח זה של הבית במהלך של חודשים רבים, שהרי הקיץ הוא ארוך במיוחד בארץ ישראל הקטנה. אז זה הזמן לדאוג לסוכך מהסוג שיעשה את העבודה בצורה הכי טובה, יעמוד בתקציב שקיים לרשות הפרויקט וגם יהיה מתאים למקום שבו אתם רוצים להתקין אותו.

השילוב של שלושת הצרכים האלה דורש עבודה מעמיקה של בירור לגבי האפשרויות השונות של התקנת סוכך מכיוון שדי במהרה אתם תגלו כי יש לא מעט פרגולות, מרקיזות ויתר חומרי קירוי שיוצרים את המחסה המושלם מגשם, שמש ורוחות. אחת הפופולאריות על הישראלים בשנים האחרונות היא פרגולה מאלומיניום שמספקת את העבודה הנדרשת תוך מינימום של התעסקות איתה מבחינת התחזוקה שזה דבר ש"קורץ" להרבה בעלי בתים שרוצים התקנה איכותית שלא תצריך תחזוקה רבה כמו שקורה בפרגולות העשויות עץ. איך בוחרים? מתייעצים עם מומחים בתחום ובודקים מה הכי טוב מבחינתכם.

לא חוסכים עם סככה איכותית

הגשם והרוחות העיפו לכם את הסוכך שהיה קיים כמה חודשים בודדים בלבד? כנראה שהבחירה שעשיתם עבור סוג הסוכך יחד עם התקנה לא מקצועית יצרו את התרה הזו שרק אתם יכולים להאשים את עצמכם בה. הרי תמיד מלמדים אותנו כבר מגיל קטן כי מה שמגיע במחיר זול בסופו של דבר עולה ביוקר, וזה נכון לגבי כל האספקטים של החיים שאנחנו חיים.

מה זה אומר? שבהחלט חשוב לבצע השוואה של מחירים ולנסות להשיג את המחיר הנמוך ביותר על מנת לחסוך כסף זה בהחלט דבר נבון , אבל חשוב לבצע את הרכישה הזולה לא בגלל שהחומרים זולים או שהמתקין לא ממש עב שנים רבות של הכשרה בתחום אלא מכיוון שזה המחיר הנמוך מבין כמה הצעות שקיבלתם ואותן בדקתם לפרטי פרטים מבחינת שנות ניסיון, החומרים וההמלצות. על מנת לרכוש סככה שתקיים את כל ההבטחות חשוב מאוד לוודא שהיא כן מתאימה אל הצרכים שלכם ואם זה אומר להוציא סכום גבוה יותר, אז זה בהחלט עדיף על מנת שתהיה מרוצים לגמרי ולא הסתפקתם במשה שלא יותר את הסככה אותה אתם צריכים בפועל.

פתרון פשוט לנגישות מושלמת

לא כל אחד מאיתנו יכול להגיע לכל יעד שהוא מעוניין כרצונו. יש לא מעט מכשולים פיזיים במהלך הדרך שאותה מבצעים עם עזר כלשהו כמו הליכון או כסא וגלגלים ואלה מצריכים מפלס שאינו כולל מדרגות אלא רמפה מיוחדת שמאפשרת לכל אדם שיש לו קושי לעלות או לרדת במדרגות לבצע את זה ללא כל חשש לנפילה בשל איבוד שיווי משקל או המתנה כי מישהו יבוא לסייע בכניסה ושוב ביציאה ממקום זה שאינו מונגש כראוי.

התקנה של רמפה לנכים היא דבר די פשוט וממש לא חייבים להתקין רמפה העשויה בטון שכוללת הוצאות כספיות רבות, אלא אפשר להקל את כל העניין על ידי רכישה של רמפה שעשויה מעץ בהתאם לצבע והמידות הרצויות בעיצוב שממש לא יפגע במראה של המקום, אולי אפילו ישדרג אותו. בסופו של דבר מה שחשוב הוא האפשרות להעניק לכל אדם להגיע אל מקום חפצו בכל שעה בה ירצה בכך מבלי לחשוש כי הוא לא יוכל להתקדם הלאה משום שאזור מסוים אינו מונגש כראוי גם עבורו.

מבודדים עם בדים

אם אתם גרים בירושלים אתם קרוב לוודאי מבינים את החשיבות של בידוד איכותי עבר הבית באזור שבו הטמפרטורות במהלך החורף תמיד יורדות הכי נמוך אפילו מתחת לאפס ובקיץ מטפסות אל גבהים שיכולים להרגיש כאילו נמצאים בתנור. לפחות כאשר נמצאים באזור מוצל ניתן להרגיש את האוויר הנעים שמגיע אל הפסגות של עיר מיוחדת זו. איך אפשר לשמור על בידוד ברמה טובה?

דבר ראשון חשוב לוודא כי כל הפתחים סגורים בצורה הרמטית על מנת שברגע שבו מדליקים חמום או קירור הטמפרטורה שהשגתם תישאר לאורך זמן ולא תיווצר ירידה/ עליה מחודשת של הטמפרטורה כיוון שיש פתח שדרכו נכנס אוויר חם/ אוויר קר כל פעם מחדש. מלבד זאת כל הבתים בירושלים מאופיינים על ידי בנייה שמצופה בקירות החיצוניים על ידי לבנים ירושלמיות שעושות חלק ניכר מן העבודה בצורה נהדר, כך שהדבר האחרון שנותר לעשות הוא לבחור כמה וילונות בירושלים מאחת החנויות המוכרות והאמינות כדי להשיג אפקט כפול של בידוד ומראה יפה לחדרי הבית השונים.

אם אתה רוצה להיות סקיפר

כולם אוהבים ללכת לים, אבל יש כאלה אנשים שהים הוא אהבה גדולה עבורם והם מנצלים את מיטב כספים ואת הזמן הפנוי שנמצא לרשותם על מנת לצאת אל הים הגדול על גבי יאכטה עם עוד אנשים ששותפים לאהבה מיוחדת זאת. חלק אפילו ירשמו אל קורס סקיפרים בכדי לחוות את כל מה שאפשר בקורס שבו לומדים איך לתפעל יאכטה בים אפילו יוצאים לשיעורים מעשיים כדי לתפעל את כל הידע התיאורטי שלומדים בשיעורים השונים.

זוהי הזדמנות נהדרת להכיר עוד חברים חדשים שרוצים ללמוד בדיוק כמוכם את הים ולאחר מכן לנסות לעבור את מבחני משרד התחבורה לשם קבלת רישיון משיט על סוגיו השונים. ההתניות של משרד התחבורה אינן כה בעייתיות וכל אדם אשר לומד בצורה שקדנית במהלך הקורס של הסקיפרים יכול להשיג את הרישיון הזה כאשר דרישות הסף הן בהחלט מינימליות ולא מצריכות מאמץ מיוחד, בפרט עבור כל מי שממש אוהב את מה שהוא עושה ומעוניין לשדרג את החוויה לניווט כלי שייט בכוחות עצמו עם הרישיון הנדרש.