ארכיון חודשי: אוגוסט 2016

חתונה מהנה

חתונה היא דבר מאוד רציני שכן מדובר באקט דתי אשר קושר בין שני אנשים מבחינה חוקית ויוצר את המחויבות הרגשית והפיננסית לדאוג האחד לשנייה כל עוד נמצאים יחדיו, ובמקרים של סיום היחסים להמשיך לדאוג לרווחת הילדים בהתאם לקביעות בחוק. אף אחד לא ממש שם את דעתו על הדברים הללו כאשר הוא רואה רק פרפרים ולבבות בעיניים שלו, ובין כל הדברים הרציניים האלה של הכנות מורכבות ומתישות לקראת היום המיוחד הזה שנקרא חתונה, אפשר למצוא גם כמה דרכים ליהנות כדי שהיום הזה שעליו מוציאים לפחות מאה אלף שקלים יהיה יום מיוחד במינו שבו החתן והכלה הופכים לאחד קבל עם ועדה.

איך בדיוק אפשר ליהנות כאשר מדובר באחד האירועים הכי מלחיצי בתולדות האירועים אי פעם? פשוט בוחרים בדברים שמרגיעים את האווירה ומכניסים קצת הומור אחרי שהחופה כבר הסתיימה ואול גם בכניסה אליה. יש כאלה שיבחרו לצעוד אל החופה עם ריקוד קצבי שיוריד את מפלס הלחץ, ויש כאלה שיחשפו אחר חולצות מודפסות לחתונה עם כל מיני הדפסים מצחיקים שיעלו חיוך על פני כל האנשים שמביטים בהן. העיקר הוא ליהנות.

מכורים לזה

איך שלא נסתכל על זה אנחנו עדר של מכורים. מכורים לג'אנק פוד מכורים לאוכל שנמצא ל המדף, מכורים לאוכל שנמצא במסעדה ומכורים לכל התרבות הזו של צריכה מהירה עם טעמים מודגשים יותר של מתוק, חריף, חמוץ ומלוח. אם לרגע היינו יוצאים מהגוף המכור הזה וטועמים בפעם הראשונה מזון שהוא מומלח ומותק יתר על המידה קרוב לוודאי שהייתה לנו בחילה. זו הסיבה לכך שאנשים רבים חוזרים אל הרגלים ישנים ולא מצליחים להתמיד בדיאטה שבה פצחו, בין היתר, על מנת לרדת במשקל.

אם תשאלו אנשים מסביבכם איך לרדת במשקל בצורה יעילה, הם יאמרו לכם שמדובר בהתמדה. שינוי קו חשיבה. אולם האמת היא שמדובר בשבירת ההתמכרות של הגוף אל הטעמים אליהם הוא התרגל אחרי שנים ארוכות של צריכת מזונות לא בריאים.

המזונות האלה נועדו להיות מפתים ונועדו להיות ממכרים על מנת שנצרוך אותם שוב ושוב והגוף שלנו לעולם לא ישבע מהם. רוצים את המפתח לדיאטה מוצלחת? תתחילו לבשל בעצמכם ותתחילו לראות קילוגרמים נושרים ומצב בריאותי תקין יותר.

טיולים עם הסעה מאורגנת

לאן אתם נוסעים הפעם? האם זה לאזור הכנרת עם כמה חברים טובים או יחד עם כל הקולגות מן העבודה במסגרת של יום נופש שבו כל החברים יוצאים על מנת להתרענן ולשבור שגרה, אבל איך אפשר לצאת לטיול שמונה כל כך הרבה אנשים בצורה שנוחה על כולם ואינה מצריכה ליצור פשרות מבחינת המקום עבור האחסון  או הנוחיות כאשר מביאים כל מה שאפשר עבור פיקניק וטיול אופניים? במקרה כזה רצוי להגיע עם כלי רכב גדול שבו לא רק קיים מספיק מקום עבור האחסון אלא גם די והותר מקום לישיבה בצורה נוחה לכל מי שמגיע לטיול זה.

לשם כך אנשים רבים מעדיפים להשאיר את הרכב הפרטי בבית ולאחד כוחות לשם השכרת חברת הסעות במרכז הארץ כדי לצאת אל טיול שבו כולם יכולים ליהנות ואפילו לא להיות טרודים בנהיגה שלרוב תתבצע על ידי הנהג שמגיע יחד עם הרכב הגדול של ההסעות. כל אלה יוצאים את התנאים הכי טובים למצב רוח טוב והרבה מאוד הנאה בטיול שראוי לצאת אליו לפחות פעם אחת בשנה.

סביבה אופטימאלית בהתחשב בתקציב הקיים

לא צריכים להתייאש בכל פעם בה מביטים בכל המגזינים של העיצוב שבהם רואים חדרים מעוצבים שהיו יכולים להתאים לנו על ידי מעצבים של פנים הבית שיודעים לבצע את השילוב הכי מתוחכם בין החומר לבין האדם והמקום. הפתרון הכי פשוט הוא עיצוב של המקום בצורה עצמאית במידה ויש את הסבלנות ורמת היצירתיות הנכונה, במידה ואין את כל אלה תמיד אפשר לחפש אחר מעצב פנים שיודע להתאים את הנדרש עבור הדירה שלכם מבלי לבצע הוצאה כספית ניכרת, אלא לפי המסגרת של התקציב שאתם כן יכולים להרשות לעצמכם.

מעצבי פנים יודעים כי לא לכל אחד יש את אותו אפשרות כספית למרות שכולם רוצים להוציא כמה שיותר כדי להשיג את כל מה שהופך את הבית לבית מן המגזינים עם הרבה מאוד טעם אישי, לכן בחירה נכונה תוכל להביא אל התוצאה שהכי נכונה מכל הבחינות עם פשרות שצריכים לדעת להגיע אליהן בדרך אל הגשמת החלום והיצירה של הסביבה הכי אופטימאלית למגורים יחד עם בדיקה של העלויות עבור כל חלל אותו משדרגים.

משפצים לפני שנכנסים אל הדירה החדשה

הקיץ זו תקופה שבה אנשים רבים עוברים מדירה אחת לאחרת ובתוך כל המעברים הללו ממקום למקום ישנם גם שינויים שמתבצעים בדירות החדשות שאליהן עוברים, מטבע הדברים. דירה אשר שימשה בצורה נהדרת משפחה מסוימת לא בהכרח תתאים בצורה הנוכחית שלה למשפחה שמתעתדת לעבור אליה, והזמן הזה שבו הדירה פנויה מדיירים וטרם נכנסים אליה הוא זמן נהדר עבור ביצוע של מקצה שיפוצים יסודי או רק קוסמטי, לפי הצרכים האישיים והמצב של הדירה המדוברת.

בשלב הזה אפשר לשקול בצורה מעמיקה מה הצרכים של המשפחה ולבצע את ההוצאה הכספית הגבוהה כאשר יחד עם מעצבת פנים אפשר להגיע לתוצאות אפקטיביות, לעומת השקעה בכל פעם במיקום אחר דבר שיכול גם להפריע לסדר היום כל פעם מחדש וגם יעלה יותר כסף לביצוע בשל כל ימי החופש והשעות המפוזרות להן עבור איתור אנשי מקצוע ובחירה של חומרי עבודה מתאימים. בסופו של דבר השאיפה היא להיכנס אל דירה שבה יש את כל מה שצריכים כדי לגור בצורה נעימה, לפחות לכמה השנים הבאות.

עוברים יחדיו לחדרה

אתם לא רוצים לעזוב את ההורים שלכם שכבר הגיעו אל הגילאים האלה שבהם הם זקוקים יותר ויותר לסביבה שלכם ולעזרה שאתם יכולים להציע להם עבור גישה של קופת החולים או אפילו עבור הרכישות בסופר שכבר נעשו להם קשות יותר. אתם ממש לא חייבים להתלבט בין ההורים לבין רכישת דירה מבין שלל של דירות חדשות בחדרה שראיתם מכיוון שאתם יכולים לעבור יחדיו אל העיר.

הרי להורים אין ממש חברים קרובים שנמצאים בין החיים, או כאלה שזוכרים אפילו איך קוראים להם, לכן המעבר אולי לא יהיה פשוט אבל אם הם מראים את הנכונות ושמחים לעבור יחד אתכם ועם הנכדים לעיר חדשה שבה הם יוכלו לגלות סביבה חדשה של אנשים בני גילם יחד עם שילוב של מקומות רבים שמקיימים פעילויות לגילאים שלהם, והרבה מאוד חוף של ים כחול שבו הם יכולים לשבת ולהירגע בשנים הכי מיוחדות של החיים. יש לא מעט דירות רחבות עם יחידה פרטית לגמרי עבור ההורים או אפילו שתי דירות שיכולות להיות צמודות האחת לשנייה. העיקר שנשארים קרובים.

כבר לא צעירים

זה לא קל לעבור דירה כאשר מדובר במשפחה. מספיק להביט לאחור בערגה אל אותה התקופה בה גרתם בדירת שותפים ויכולתם להסתמך על אלה כדי להעביר פנימה שולחן מחשב חדש שמצאתם זרוק בחוץ, או אפילו ללכת יחד אל איקאה כדי לרכוש שולחן אוכל חדש ולהעלות את כל החלקים לשם הרכבה יחד.

עכשיו שזו משפחה והחברים של המכללה כבר עברו אל חיים משל עצמם, אתם בהחלט לא יכולים להסתמך עליהם שיסייעו לכם להעביר דברים שצברתם במשך שנים רבות של זוגיות, דברים שכבר מצריכים העברה מקצועית עם סבלים שבאים עם כל הציוד החשוב להעברה של דברים כמו מקרר, ספות וחדר שינה.

כמו כל יתר המשפחות תצטרכו לאתר חברת הובלות במרכז הארץ שתעניק שירות מעולה במחיר משתלם ולהתקדם אל עבר חיים חדשים בדירה שאותה רכשתם במיטב הכסף שלכם. כי זה כבר לא מסוג הדברים שמנסי לעשות בצורה עצמאית, ובהחלט ראוי שלא לנסות את זה לבד! לכן בין כל ההוצאות לדירה החדשה הכינו מראש כסף גם עבור ההעברה הזו.

עושים כסף מגרוטאה

הרכב הישן של אבא עדיין נמצא בחניה ואתם מתקשים להיפרד ממנו? הגיע הזמן להודות כי כבר שנים רבות אבא לא נהג בו והוא בהחלט כבר אינו במצב לנהוג בו בשל המצב הבריאותי שלו, אולם הוא בהחלט ישמח לקבל מתנה נהדרת שכוללת אולי טיול למקום אהוב עליו בארץ או אפילו רכישה של טלביזיה חדשה וגדולה שבה יהיה ניתן לראות את החדשות בצורה הרבה יותר ברורה.

אין שום סיבה שבעולם שאבא היקר לא יצא מורווח מרכב שעליו הוציא המון כס במהלך השנים ואיתו נהנה לנסוע כל עוד היה יכול והמרכב עצמו היה בשיא הפאר שלו אולם כרגע כבר אי אפשר למכור אותו במצב שלו ועם רקורד של עשרים שנה הגיע הזמן למכור את הרכב למקום של גריטת רכב שמצידו יעביר את הרכב ויפנה את החניה, ועבור אבא תהיה אחלה של מתנה שבה הוא כן יוכל לבצע שימוש במשך של עוד שנים רבות בבריאות טובה. אז למה אתם מחכים? תתחילו לחפש מתנה ראויה מהכסף שעוד אפשר להרוויח מן הרכב הישן של המשפחה.

לא מזניחים את המרפסת

אתם באמת חושבים שהשמשייה הקטנה הזו שרכשתם כדי לקבל קצת צל תעשה איזה שהוא אפקט יעיל לאורכה של תקופת קיץ בה אתם למעשה חווים את השמש במלוא כוחה כי אתם נמצאים בכיוון מזרח שבו ידוע כי השמש מחממת יותר מאשר כיוון מערב, לדוגמא. כנראה שהגיע הזמן להבין כי מלבד חוסר הניצול של כל השטח של המרפסת, אתם למעשה לא מנצלים את השטח של המרפסת כראוי לכל עונות השנה. למה? כי בעונות המעבר יש לא מעט רוחות שמביאות אבק ולכלוך ואז לא נעים לשבת במרפסת ובחורף יש גשמים שבמקרים רבים נכנסים גם אל שטח זה ומרטיבים את כל האזור במים.

עבור כל אלה התקנה של סוככים תהיה מאוד יעילה מכיוון שהיא מסייעת להשתמש באזור ש מרפסת שכבר בבנייה החדשה רק הולכת ונעשית יותר ויותר גדולה, ומצד שני יכול להיות נהדר לשבת באזור שהוא שטוף נוף ומאוורר מאשר לשבת בין ארבע קירות במשך יום שלם. זה נחמד לגוון ולהשקיע במקום שיודעים כי הסוכך שהותקן בו הופך אותו להכי אפקטיבי שיש.

העתיד כבר כאן

זה כיף להיות חלק מן התרבות המערבית אשר מאפשרת לחיות בתנאים שאולי היו מתוארים לפני מאה שנה רק בספרות של סופרים עתידניים שהיו ילדים או מדענים שהגו ספינות חלל וטיולים בנבכי הדימיון שהיו מוגבלים פעם רק לאזור הזה וכיום הם חלק בלתי נפרד מן המציאות הזו שיש לנו בארצות המפותחות. דבר זה גורם רק לתהות מה עוד יכול להיות במהלך העתיד, והאם נראה באמת כלי רכב מעופפים ברחבי האוויר שאותו אנו נושמים והכל יהיה דיגיטלי ועירוני.

האם שטחי גידול ייעלמו להם והכל יתבצע בצורה ממוכנת ותעשייתית בלבד, כאשר לא יהיה מים ושטחי גידול אלא רק פתרונות שחבויים אל תוך כמוסות שמכילות את כל מה שהגוף צריך על מנת לתפקד בצורה תקינה ובריאה, הרי כבר היום קיימים תוספי תזונה של סולגאר אשר מובילה את התחום של תוספים חשובים לגוף האדם כבר החל משנת 1947 שאולי אז היה ספק לגבי היכולות של אלה לשגשג, אבל היום זה כבר די ברור להבין כי האדם זקוק לכל ההשלמות הללו בשל תזונה שלוקה בחסר בתרבות של אוכל מעובד וחוסר ברכיבים חשובים שלא כולם יכולים להרשות לעצמם לאכול.