ארכיון חודשי: ספטמבר 2016

חלק בלתי נפרד מן האירוע

כאשר מתכננים אירוע חשוב כמו חתונה צריכים לעבור על לא מעט ספקים אשר נותנים את השירות המקצועי שלהם לחתנים וכלות כבר זמן רב. המוני פגישות עם צלמים, מעצבי בגדים, אולמות אירועים, מעצבי אירועים, תקליטנים וחברות קייטרינג ממלאים את יומן האירועים עם הניסיון להוציא שירותים ברמה גבוהה עם משא ומתן שיכול להיות עיקש או פחות בשל הכישורים האישיים של כל זוג.

מסביב לכל אלה ישנם שירותים נוספים אותם בוחרים החתן והכלה לפי ההעדפות האישיות והתקציב הפנוי עבור החתונה כאשר הרוב המכריע משדרג את הרכב הפרטי שלהם לרכב מפואר ויוקרתי שבו ייסעו הזוג המלכותי אל עבר אולם האירועים, ואולי אפילו למהלך היום השלם ביתר נוחות.

הבחירה של השכרת לימוזינה דרך חברת לימוזינות לחתונה מאפשרת ליהנות מנסיעה הכי מפנקת שאפשר ביום שאחרי הכל הוא גדול ומיוחד במינו עבור שני בני הזוג, ובמקום להסתפק ברכב מהודר ברמה סבירה הם בוחרים בלימוזינה שבהחלט יכולה להיחשב בתור חלק בלתי נפרד מכל הסידורים לקראת החתונה.

יודעים שזה המקום לטיפול שיניים מורכב

אנשים מורכבים מאינטואיציות מאוד נכונות אשר במידה ויודעים לקרוא אותן נכון מביאות את הביצוע של ההחלטות הנכונות ביותר לרגע הספציפי בו עולה אותה ההרגשה הזאת שאומרת האם להתקדם האלה או לעצור לרגע ולשקול את הפעולה שלשמה באנו מלכתחילה.

מכיוון שהחיים מלאים בהחלטות שרצוי שלא להתחרט עליהן לאחר מכן אנשים רבים מנסים לאגור כמה שיותר מידע מהימן על מנת לבצע החלטה לאחר שהם בחנו את כל המידע והגיעו אל החלטה מושכלת. הדבר נכון במיוחד כאשר מחפשים עבור השתלת שיניים המלצות לגבי רופא שיניים מומחה שכבר ביצע המוני השתלות שיניים דומות בצורה מוצלחת. אחרי הכל מדובר בהליך די מורכב.

הצורך בהמלצה על ידי אדם אחר מאפשרת לנו לקבל את המידע בצורה הכי ישירה שיש ולשמוע לגבי הסיטואציה כאשר יכול מאוד להיות שנחליט כי ישנם דברים שלנו חשובים ולממליץ פחות, אבל בסופו של דבר נוכל להחליט האם זה המקום שמרגיש לנו האחד עבור טיפול השתלת שיניים בצורה הכי מקצועית שיש.

הגשה מעשית של פטנט

איך מתחיל להיווצר לו פטנט אשר אותו כבר כולנו מכירים? אולי לא בתור פטנט שממנו מורכב מוצר מסוים אלא בתור הפריט הזה שאנחנו מבצעים בו שימוש במידה שאחרי הכל משנה לנו את דרך החיים בצורה ניכרת או מועטה, אך עדיין מהווה סוג של שינוי.

מן הרגע בו מתעורר לחיים הרעיון הגולמי הזה שעדיין כולו מופשט ולא מתורגם אל מערכת של נוסחאות וסרטוטים, הוא עובר המוני שלבים עד אשר הוא נהפך לכזה שלא רק יש לו אבטיפוס שמאפשר להמחיש בצורה הכי טובה שאפשר מה פטנט זה בדיוק עושה, אלא גם עובר תהליך של רישום פטנטים כדי שזה לא ילך לאיבוד עם אדם אחר שתובע בעלות על הרעיון הזה, כמה רגעים קודם לכן.

החשיבות של הגשה מעשית ומפורטת ככל הניתן של פטנטים מסייעת לכל אחד ואחד מאלה להיות כאלה שסיכויי ההצלחה שלהם עבור רישום וכן עבור הצלחה מסחרית רק הולכים וגדלים, ולכן יש להקדיש את הזמן הנדרש ביצירה של רעיון מבריק שיגדל הלאה.

לא מפספסים את המסר

נאמר שאתם אנשים שמתכננים את מסיבת יום ההולדת שהולכת ומתקרבת עבור אדם שיקר לכם ואתם מחפשים אחר מסעדה רלבנטית בסגנון איטלקי, ואז כאשר אתם שקועים בהרהורים לגבי המקום המושלם אתם רואים שלט לד אשר בזמן שאתם ברמזור האדום מבשר לכם על פתיחתה של מסעדה מרשת המסעדות האהובה עליכם, בדיוק בעיר שלכם ובמיקום מעולה בחוף הים?

השימוש של שילוט לעסקים במקומות אסטרטגיים מעין אלה יכול להעביר את המסרים החשובים האלה בזמן שבו אנשים רבים אוהבים לצרוך מידע ולכן הצבה של שלטים דיגיטליים באזורים שבהם עוצרים בלית ברירה, כי רמזור אדום היא פעולה שיווקית חכמה שהדבר החכם הבא בתור הוא לבחור את המיקום הנכון עבור הצבה של שלט עבור העסק החדש שנפתח או זה שכעת יוצא במבצעים מיוחדים ורוצה להעביר את המידע החשוב הזה הלאה, כאשר כל אדם שיש לו זוג עיניים יצליח לראות בזכות תאורת הלד הבולטת למרחקים אשר מאפשרת לקרוא את המידע הזה מבלי לאבד את התחושה של הכביש.

לא מוותרים על החזרי מס

יש כאלה שמודעים לכך, בעוד אחרים כלל אינם מודעים לזכות הזו שלהם עבור קבלת החזרי כספי ממס הכנסה שרוב הזמן פשוט משלמים לו את החובות לפי חוק באופן קבוע דרך רואה החשבון של החברה או דרך המשכורת בתור שכיר. האפשרות הזאת לקבל את ההחזרים ממס ההכנסה היא כזו שאומרת כי במהלך החיים ישנם מצבים אשר הופכים את סך ההוצאות ששולמו למס ההכנסה היו פשוט גבוהות מידי ויש תחשיב שדרכו אפשר לבדוק עד כמה זה נכון ומה הסכום המשוער עבור החזרים של מס.

יש כאלה שזכאים להחזרים על בסיס שנתי קבוע אבל כאשר הרוב אינם טורחים לבדוק עם יועצי מס מה הסיכוי שיש להם סכום שמחכה להם ברשות המיסים לזכותם ופשוט אינם מבצעים את מילוי הטפסים הנדרשים לכך, הכספים האלה נשארים ברשות ולא עוברים אל האדם שזכאי להם. נכון, יש כאלה שאומרים ודי בצדק כי הם מעדיפים שלא לגלות כי יקבלו ההפך ממה שחשבו – מכתב לגבי סכום ניכר של חובות למס הכנסה, אולם אדם שיודע כי שילם את כל החובות שלו במועד ולפי הנדרש אינו צריך לחשוש כלל וכלל אלא להתקדם אל עבר קבלת הסכומים האלה.

מתנה נהדרת להריון

רק אישה שעברה תהליך של היריון יודעת עד כמה זה יכול להיות לא נוח לגדול עוד ועוד מידי חודש ולגלות עד כמה כל הבגדים האהובים לגמרי אינם מתחילים אפילו להיות באזור המתאימים למבנה החדש. הדבר היחידי שאפשר להתנחם בו הוא שכל הגדילה הזו היא זמנית בלבד ולאחר הלידה יהיה אפשרי להתחיל לעבוד על חזרה אל המשקל הרגיל. אבל, עד שאותם תשעה חודשים יסתיימו כדאי לעשות את המיטב מהתקופה המיוחדת הזו אשר נקראת היריון ולהביא אל האישה ההריונית כמה חיוכים אל הפנים על ידי רכישה של כמה חולצות במידה רחבה העשויות מכותנה נעימה ואוורירית שעליהן ישנן הדפסות משעשעות.

יש כל מיני מקומות אשר דרכם אפשר לבצע הדפסת חולצות עם תמונות משעשעות של תינוק בבטן אימו או כל אמירה אחרת שפשוט כיף ללבוש על חולצה שעוזרת להפוך את ההיריון לחוויה נפלאה ובאותה הזדמנות גם למזכרת שאותה יהיה מרגש לראות כל פעם מחדש כאשר מפשפשים בארון הבגדים ומחפשים אחר חולצה נעימה ללבישה.

אישור נוטריון עבור מסמכי הגירה

כל המידע הזה לגבי חברות פופולאריות בחו"ל שר מספקות תנאים שהם בגדר חלום עבור השכיר הישראלי הופך את החיפוש אחר עבודה חלומית שכזו לשאיפה של ישראלים רבים אשר אינם חוששים לבצע מעבר אל מדינה אחרת וללמוד מנהגים ושפה שונה לחלוטין מזו של ישראל הקטנה.

למען האמת לחברות בינלאומיות רבות אין כל בעיה לגייס אנשים שגם מגיעים ממדינות אחרות כל עוד אלה עומדים בתנאים של הגיוס ועוברים את השלבים השונים של המיונים לקראת הקבלה אל העבודה, אולם יש עוד דבר מאוד חשוב מלבד שאיפות והצלחה בראיון עבודה, דבר זה נקרא ביורוקרטיה.

כמו בכל מדינה יש צורך להציג כל מיני מסמכים אשר מאשרים את כל מה שמשרד ההגירה מבקש יחד עם עוד כל מיני רשויות פנימיות במדינה הזרה מבקשים לדעת בצורה מהימנה, והדרך היחידה להגיש מסמכים שכאלה היא על ידי שירותים של תרגום נוטריוני שמתבצעים על ידי נוטריון מוסמך אשר מקבל לידיו את המסמכים המקוריים ומבצע תרגום להם אל השפה המיועדת במדינה אליה מבקשים לעבוד ולחיות.

נושמים לרווחה ללא נבגי עובש.

עובש על גבי גבינות מובחרות זה באמת דבר מבורך שמשפר בצורה ניכרת את רמת הטעם של הגבינות הללו, אולם כאשר מדובר בנבגי עובש אשר מתפתחים להם על פני הקירות של הבית, או אפילו על מקומות אחרים כמו רהיטים, ישנה חשיבות רבה להסרת המפגע התברואתי הזה במהירות על מנת שזה לא יתחיל לתת את אותותיו אצל האנשים שנמצאים בקרבה יומיומית אליו.

אולי הרבה אינם מבינים עד כמה נבגי עובש יכולים להשפיע על הבריאות אולם מדובר במקרים רבים של מחלות ריאה שחוזרות על עצמן שוב ושוב מכיוון שנבגי העובש האלה נשאפים אל תוך מערכת הנשימה ללא הפסק, מלבד זאת זהו בהחלט דבר שאינו נעים למראה מבחינה אסתטית. מה עושים? מבצעים ניקוי עובש במקלחת ובכל יתר המקומות שנבדקו בצורה קפדנית כדי לוודא שאין עובש שהוא נסתר מן העין, ומעניקים את הטיפול המונע המתאים לשם אי חזרת העובש אל המקומות השונים של החלל בבית או במקומות ציבוריים. כי רק לאחר עבודה של הסרה ומניעה יסודית יהיה אפשר לנשום לרווחה.

פותחים עסק פטור בקלות

הרבה אנשים שומעים על העובדה הלא נעימה הזו שכי עסקים קטנים רבים נפתחים ונסגרים בצורה תכופה ושאחוז רב מכל אלה אינו מחזיק מעמד ונסגר לאחר שנים בודדות ביותר של פעילות לא רווחית, אלם כל המידע הזה לא נכון לגבי עסקים רבים שנפתחים עם מינימום של השקעה מצד בעל העסק אשר מבקש לבצע הכנסה שאינה כה גבוהה לשנים הראשונות של פעילות עם מבחר רחב של לקוחות שתמיד מגיעים אל סף דלתו של העסק.

ישנם עסקים מסוגים רבים שיכולים להיחשב עוסק פטור, שהיא ההגדרה של עוסק זעיר שאינו מרוויח סכומים שעולים על 99,006 ש"ח בסך כל שנה של פעילות, ואם אתם לא נכללים בין סוגי העסקים שחייבים להימנות על עוסק מורשה או מחליטים לפתוח חברה בע"מ ההזדמנות לפתוח עוסק מורשה זמינה בצורה מיידית ומצריכה היערכות מאוד לא מסובכת.

בכל הנוגע לשאלה איך פותחים עוסק פטור צריכים לדעת מה העסק שאותו פותחים(עיסוק ושם) ולגשת אל משרדי מע"מ ומס הכנסה על מנת לפתוח את התיק של העסק. לאחר מכן יש לעשות אותו עדכון מול ביטוח לאומי ששם מתחילים לשלם בתור עצמאיים. את ההתנהלות מול אלה אפשר לבצע בצורה עצמאית או בעזרת איש מקצוע שמכיר ומוסמך לעבוד מול רשויות אלה.