ארכיון חודשי: ינואר 2017

אופציות רבות לחתונה אחת

זה מדהים לראות כיצד חתונה כל הזמן יכולה להיראות אחרת מן האחרת. אפילו כזו אשר נערכה באותו המקום בדיוק יכולה לשנות את עורה ולקבל את תוכה עיצוב שהופך את הערב לכזה שבעל אווירה שונה בתכלית. זה כל היופי של ארגון חתונה לפי הצרכים האישיים של חתנים וכלות השונים באופיים ובתקציב הפנוי לרשותם עבור האירוע שלהם, כל פעם מחדש.

הרבה שואלים את עצמם איך לארגן חתונה עם תקציב שהוא לא ממש גמיש, אבל מה שהם צריכים לשאול את עצמם הוא מה הסגנון שלנו ואיך הוא נפגש עם כמות הכסף שנמצאת לרשותם. יכול להיות שיימצא סגנון של אולם אירועים אשר נפגש בדיוק רב עם הסגנון של החתן והכלה, כך שמה שנותר הוא רק קישוט אשר ידגיש את הסגנון הקיים.

זה נכון שמדובר ברשימה די ארוכה של ספקים, אבל בשורה התחתונה כל אלה שנמצאים באותו טווח של מחיר יציעו שירות די דומה והשונה הוא זה שיחבר בין צרכני השירות לבין הספקים עצמם.

פותחים דלת לארון חדש

כמה זמן אתם עוד יכולים לחיות עם הארונות שאותם השאירו הדיירים הקודמים של הדירה שאותה רכשתם לפני כמה שנים בודדות? נכון, הדירה שלכם נראתה כמו אחת שפשוט מנקים וצובעים קצת טרם הכניסה אליה, עם עבודה מינימלית של שיפוצים וקניות, אבל לאחר כמה שנים אשר במהלכן הבאתם כמה ילדים אל הבית הרבה דברים החלו להיראות בלויים ואחרים פשוט נראו לא ממש נוחים לשימוש, כמו חדר הארונות של ההורים או ארון הקיר שנמצא בחדר הילדים.

מה כבר אפשר לעשות? לרכז את הרשימה המודרת של כל מה שצריכים לרכוש ולשפץ ולעבוד בצורה מרוכזת או הדרגתית לקראת ההשלמה של כל אחד מאלה. אפשר למצוא ארונות קיר נהדרים במחירים משתלמים, אבל חשוב לשים לב כי הפעם אתם מבצעים רכישה חכמה אשר כוללת חלוקה פנימית שעומדת בדיוק בצרכים שלכם, ובאותה ההזדמנות לחפש אחר עיצוב שהוא הברה יותר מודרני מצבע העץ הבהיר שממש לא מסדר עם כל הסגנון האישי שלכם והצבעים העדכניים עבור הריהוט.

עושים סוף לרטיבות

המראה של קירות רטובים יכול להיות כזה שמטריד לא רק בגלל החשש כי הנזק יתפשט לו אל עבר יתר חלקי הבית, אלא בשל העובדה כי נמצאים בשטח מאוד לא מוכר שממנו לא בטוחים מהי הדרך הכי בטוחה החוצה. למי בדיוק פונים כאשר מקרה ראשון של רטיבות בקיר הנקי והיפה התחיל? לצבע מנוסה שינסה לבדוק האם לא השתמשנו בצבע שמתאים לאזור לח יותר? או שפשוט צריכים לפנות אל אינסטלטור שיבדוק בצורה מקצועית האם ישנה נזילה?

השאלות רק הולכות ומתרבות וכך גם סכום הכסף שחוששים כי נפרדים ממנו מבלי שבאמת התקבלה הפעולה הנכונה אשר תפתור את הסוגיה בצורה סופית. ישנם אנשים אשר סובלים מרטיבות בבית שלהם במשך שנים ארוכות בשל בנייה לא נכונה של הקבלן, ובדיקה יסודית של העניין היא חובה על מנת להחזיר את הבית להיות מקום שנעים לחיות בו. מה העיקר? לפעול ולא לתת למצב של הרטיבות להימשך ולו רק כדי להוריד את סף ההוצאות עבור התיקונים שיידרשו לאחר מכן.

פורצים לדרך חדשה

לפעמים ישנם ימים שבהם הכל לא מסתדר, ונראה כי הדרך היחידה לצאת מכל התסבוכת שהיום הזה מוביל אליה היא רק על ידי סיום היום הזה לגמרי. אז, במקום לחכות כי היום יסתיים למה שלא תנסו להפוך את היום הזה על פיו בצורה הכי חיובית שאפשר, גם אם נתקעתם מחוץ לרכב כאשר המפתחות בפנים, צרו קשר עם מנעולן ברמת גן שיבוא להחזיר אתכם במהרה אל המכונית, גם אם אתם לא עברתם את הטסט שמאחר את הגעת רישיון הרכב המיוחל וגם אם נכשלתם במבחן הכי חשוב שמוריד לכם את הממוצע שלו כה ציפיתם.

שימו על הפנים חיוך רחב, חשבו חיובי והיו חיוביים. למה? כי רק אתם בעלי הכוח לשנות את היום הזה משלילי ליום של אור וחיוכים. כי דברים שכאלה לפעמים מצטברים להם בצורה לא הגיונית לכדי יום רע וארוך שכזה. זה קורה לכולם, ומה שצריכים כדי לצאת ממנו הוא לדעת לצחוק על הדברים ולדעת כי מחר תפרצו אל דרך חדשה שבה כבר הכל ייראה שונה לגמרי.

אירוע עם טעם של עוד

כולם רוצים שהאורחים יצאו מן האירוע עם בטן שמלאה מכל טוב המאכלים שהוגשו במהלכו של הערב השלם, ואפילו שאכלו עד לשובע, הם עדיין היו שמחים מאוד לגלות כי יש להם עוד מקום עבור אוכל נוסף שפשוט מגרה להם את בלוטות הרי והטעם כל פעם מחדש כאשר הם חולפים על פני בר הקינוחים המשודרג שבחרתם לאירוע שלכם.

מלבד המוזיקה הטובה והמקומות הנהדרים שאליהם אפשר לפרוש בשיא האינטימיות כאשר לא רוצים להמשיך ולשבת בשולחן האוכל הנבחר, אוכל הוא הדבר אשר מחבר בין אירועים קטנים עם מנות עשירות ועימות לבין התחושה כי האירוע הוא חוויה מענגת ומהנה לאורחים.

לכן, כדאי להשקיע המון מחשבה ויצירתיות בחירה של מנות שלא רק ישביעו את כל אחד מהאורחים, אלא יעניקו לו סיפור אהבה חדש אל מול אוכל שהוא לגמרי לא הבין שהוא לא ממש מכיר בצורה שמוגשת לו כעת. ועם הטעם הזה של עוד הוא יפרוש מהמקום שיותיר בו זיכרון טעים שנים רבות קדימה.

תרבות של אירוח

אנשים שמארגנים אירוע לא תמיד מבינים כי בסופו של דבר הם מזמינים אנשים שחשובים להם אל מקום שבו הם צריכים להרגיש כמו בבית, או לכל הפחות כמו במקום שנראה כמו אולם אירועים באווירה ביתית משודרגת. הבחירה של אולם אירועים בתל אביב היא לא רק לפי המנות הכי מפוארות או העיצוב שנראה כמו של וילה יוקרתית, אלא במקום שלגמרי מביא תרבות של אירוח בסטנדרטים גבוהות יותר.

אירוח בנוי מהעובדה שבעלי השמחה מסתובבים סביב האורחים שמגיעים על מנת לברך אותם, בעוד המארחים מודים לכל אחד שטרח והגיע לאירוע. זה נכון שרבים נעשים כה טרודים בכל הדברים הקטנים אשר מרכיבים בשורה התחתונה אירוע גדול, עד כי הם לא זוכרים מי בכלל הגיע באותו הערב אולם חשוב תמיד להאציל סמכויות ולבחור במקום שמאפשר לבעלי השמחה להתרכז במה שחשוב – בשמחה ובכל האנשים שסובבים אותם ובאו לחגוג את היום המיוחד הזה.

מסדרים את המחסן

האם אתם מסוג האנשים שנכנסים אל המחסן ופשוט זורקים על אחד מן המדפים עוד פריט שכרגע אין לכם בו שימוש ורצים אחורה לפני שמשהו ייפול עליכם, או כאלה שיודעים בדיוק היכן להניח את אותו הפריט והיכן למצוא אותו ברגע בו תזדקקו לו מחדש?

סדר הוא דבר חשוב בחיים של כולנו, אבל איך בדיוק אפשר לשאוף למצב של מחסן מסודר כאשר אין את המדפים שיכולים לסייע בכך בצורה ניכרת? בדיוק כפי שיש לכם מקום ייעודי עבור הקלסרים של כל המסמכים החשובים, בדיוק כפי שאתם שמים על פני מדפים שלמים את כל ספרי הקריאה האהובים עליכם שצברתם עד כה.

כך, אתם גם צריכים מדפים למחסן ביתי שיתאימו לגודל של המחסן ולמשקל של הפריטים כד שבפעם הבאה שבה אתם תצטרכו להיכנס אל המחסן אתם לא תישארו שם שעות מכיוון שלא מצאתם את מה שחיפשתם, אלא תאתרו בצורה מהירה ויעילה את הפריט החשוב הזה ותחזרו אל הבית אל המשך ביצוע הפעולה שבה הייתם עסוקים טרם לכן.

אל תוותרו על הספה היפה שלכם

מכירים את התחושה כי כבר אין לכם את הזמן או את הכוח לנסות ולשמור על הניקיון של ספת הבד שלכם? בתחילה היא הייתה כה נקי ויפה ונעימה למגע, וכעת יש עליה כדוריות בד, כתמים שאתם כבר ממש לא יודעים כיצד להוריד ולכלוך שכבר לא שאבתם זה זמן רב.

למי מאיתנו יש באמת את הסבלנות והכוח לעקוב אחרי כל שערה שנושרת מגופו של חתול הבית שלנו או לשים לב כי הילדים השובבים לא נוגעים בידיים מלוכלכות בספה היקרה שלנו? סופה של כל ספת בד להיות כזו שעליה יש לא מעט כתמים כאלה ואחרים, ועל מנת לבצע ניקוי ספות בד בצורה מוצלחת לפעמים צריכים עזרה.

אפשר לנסות לנקות את הספה עם חומרי ניקיון ייעודיים או אפילו לקחת מים וחומץ בתמהיל נכון על מנת לנסות ולהסיר אחת ולתמיד את כל אלה, אבל בפעול מה שיקרה הוא הישארות הלכלוך או אפילו העמקת הכתם בצורה יותר גרועה מקודם. לזרוק את הספה? מה פתאום. נסו קודם כל להזמין ניקיון מקצועי.

קירוי נוח לחניה

התוספת של חניה שהיא צמודה אל הבניין בו אנחנו גרים היא דבר מאוד חשוב ונהדר, אבל כל הנוחיות הזו מתגמדת כאשר מבינים כי הגשמים של החורף מקשים את הכניסה יבשים אל הרכב והימים של הקיץ משאירים את הרכב לוהט למגע מבפנים ומבחוץ. איך אפשר לפתור את הבעיה? עם הצבה של פרגולה שמסוככת על המכונית מפני כל אלה בצורה יעילה.

הבעיה היחידה לאחר שכבר חשבנו על הפתרון הנהדר הזה היא לא ההסכמה של השכנים או האישור הנדרש מהעירייה, אלא הכניסה אל פרגולה שצריכה עמודים שתומכים בגג שלה, דבר שהוא מאוד לא נוח לכל סוג של רכב, בכל סוג של חניה מפני שהעמודים האלה תופסים מקום חשוב שיכול להיות הבדל בין חניה נוחה לפחות נוחה.

האפשרות הבאה היא הצבה של פרגולה תלויה שלא רק מציעה עמידות בכל מזג אוויר בצורה מוצלחת אלא את הפתרון הנהדר לבעיית העמודים מכיוון שזה מחובר אל הקיר הנגדי וכלל אינו מצריך הצבה של עמודים בכניסה אל החניה.

הפעלה ייחודית עם ערך מוסף

להביא ליצן מצחיק אשר יעשה כמה פעלולים ולהטוטים שיצחיקו את הילדים ביום ההולדת של הילד שלנו זה באמת דבר נחמד, אבל ככל שהילדים שלנו הולכים אל אירועי יום הולדת הם מגלים כי שולחן האוכל קוסם להם הרבה יותר מכל סוג של פעילות שההורים של בעל השמחה ארגנו, ועם יכולת קליטה מהירה הם כבר משתעממים מדברים שהם כבר חוו עשרות פעמים בעבר.

איך בדיוק אפשר לערוך מסיבת יום הולדת שבאמת תרגיש כמו משהו ששווה להשקיע בו את הכסף שלנו ההורים, ולא לספק רק שעשוע זול שעולה הרבה מאוד כסף ובו הילדים שואבים כמות גדולה מידי של סוכר? זה הזמן לחדש את האירועים הישנים עם קצת אווירה שמגיעה עם ערך מוסף באוכל, וגם עם המופע העיקרי שאותו מביאים.

זה לגמרי נכון שאפשר ליצור כמה פעילויות נחמדות עם הניהול של הערב על ידי ההורים עצמם, אבל מה יכול להיות יותר נחמד מאשר ליצור מעגל מתופפים שיכניס את כל ההורים והילדים אל קצב אחד ויישתף את כולם בחוויה מוזיקלית מהנה? כל הילדים אוהבים מוזיקה, והיכרות יותר מעמיקה עם היכולת של התופים לקבץ אנשים יחד היא בהחלט משהו שונה ויותר מיוחד ליום הולדת, ובכלל לכל סוג אחר של אירוע.