ארכיון חודשי: יוני 2017

אוכל טעים ובריא

כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו אל בית הספר אנחנו היינו רוצים להאמין כי עובר עליהם יום נהדר שבו הם לומדים דברים חדשים מצוות הוראה מסור ונהנים מחברתם של ילדים בני גילם שאיתם הם מעבירים בשמחה רבה את הזמנים הפנויים שבין שיעור אחד לאחר. כדי שהם יוכלו להיות ילדים מרוכזים שמקבלים את הארוחה הכי בריאה שאפשר רבים כבר מבינים כי פרוסה אחת לא יכולה להשיג את המטרה החשובה של יותר משובע רגעי, אלא תזונה שבאמת מזינה את הגוף במה שהוא צריך ליתר שעות היום.

בשביל שזה יקרה הורים רבים מציידים את הילדים שלהם בתיק בית ספר יחד עם תיק אוכל תרמי שבו הם יכולים לשים מאכלים מגוונים מלבד כריך, אלא ממש ארוחה שלמה שאין כל סכנה כי היא תתקלקל בשל היותה בתוך תיק מיוחד ששומר על הטמפרטורה בו אחידה לכמה שעות טובות. לפחות עד אשר ארוחות חמות בתוך חדר אוכל מסודר יהיה דבר בגדר עובדה בכל בית ספר ברחבי הארץ כולה.

טסים ליעדים חדשים ישנים

עוד הפעם לונדון? זה באמת נחמד לבצע שופינג מטורף בעונת הסיילים ולצאת לסיבוב בלונדון איי, אבל כמה פעמים כבר אפשר לראות את אותם הנופים האירופיים שלמען האמת, די חוזרים על עצמם. עם כל הכבוד לקולוסאום ולגשר הניצחון, כן? אבל אדם צריך שיהיה לו קצת גיוון בטיולים לחו"ל, גם אם הם נכון להיום זולים יותר מאי פעם ומאפשרים עם מחירים זולים להגיע לחו"ל כמה פעמים בשנה ללא כל בעיה. מה צריכים לעשות? לגוון.

מסתבר שיש עוד יבשות מלבד אירופה ועוד המוני נופים שאינם כוללים את המילה "sale", ויציאה אל טיול באוזבקיסטן יכול באמת להמחיש עד כמה העולם שבו אנחנו חיים הוא מופלא ולהבין את הזכות הזו לצאת אל עבר מדינות רחוקות כדי להרחיב אופקים ולא רק לשבת בבית קפה  בעשייה של כלום לחלוטין.

אוזבקיסטן הוא מקום שבו אפשר לנתק לרגע את כל מה שרגילים לחוות בעולם המודרני ולהיכנס אל תוך עולם חדש שבו נזכרים בכל המקורות הישנים שרק יכולים לעשות טוב לנפש שצריכה מנוחה מכל מה שנמצא בעולם הממוחשב לעייפה.

נמצא בכל בית

למי מאיתנו כבר אין מחשב נייד שנמצא בבית? יש כאלה שאפילו מקבלים את שלהם ממקום העבודה במסגרת של עוד עבודה אשר קשורה אל עולם האינטרנט והמיחשוב. המחירים של המחשבים הניידים נעשו כה נמוכים, עד כי נדמה כי לכל ילד עם הורים בעלי הכנסה ממוצעת יכול להיות גם מחשב נייד מהדגמים הבסיסיים יותר שמצליחים להעניק איכות טובה תמורת המחיר הזול יחסית.

אולם, מה קורה כאשר כל אחד מאלה יכול להיות עם נזק המצריך תיקון? אולי זה בגלל העובדה כי מחשבים ניידים נמצאים בידיים של ילדים צעירים או בשל העובדה כי החומרים הם פחות איכותיים מבחינת פלסטיקה וחומרה, אבל התוצאה היא שיותר אנשים פונים עבור תיקון טאבלט שהתקלקל. האם משתלם לבצע תיקון?

העלות של התיקון במקרים מסוימים היא כה נמוכה עד כי נראה שחבל להוסיף סכום ניכר עבור רכישת מחשב חדש, אבל אם המחשב הנייד הוא כבר ותיק והתיקון הוא בעלות גבוהה, אולי עדיף לשדרג לדגם חדשני יותר.

האמא של הכלה

אין כמו הרגע המרגש הזה שבו הילדה הקטנה שלנו מספרת כי היא הולכת להיות אישה נשואה לאחר שהיא קבלה סוף כל סוף את הצעת הנישואין המיוחלת מבחיר ליבה. מה קורה רגע לאחר מכן? מתחיילים להבין את סדר הגודל של הפעולות שאותן צריכים לבצע לקראת התאריך שבו יבחרו החתן והכלה לעתיד, החל ממציאה של אולם אירועים שמספיק טוב לילדה ועד לשמלות שאותן צריכים לרכוש לכלה המרוגשת וגם לאמא של הכלה.

מה לובשת האמא של הכלה? במקרים רבים זו תהיה שמלה מאוד אלגנטית אשר מכבדת את המעמד ואת הגיל של האם, אבל דבר מאלה לא הופך את המציאה של שמלת ערב הולמת לפעולה פשוטה מידי, אחרי הכל כמה פעמים כבר זוכים לחתן את הילדים שהיו רק לפני רגע כה קטנים?

רבות כבר יודעות כי חיפוש שמלות ערב בדיזנגוף הוא הדבר הכי נכון לעשות, מכיוון שבאזור הזה יש מבחר מאוד מגוון של שמלות ערב בכל מחיר אפשרי, ומה שנותר הוא רק לקבל את האישור של הכלה על שמלה שמתאימה לאווירה שהיא מכתיבה…

שומרים על התכשיטים נקיים

לסבתא יש המון טריקים שהיא צברה לאחר עשרות של שנים בהן עברה על פני שלל של טעויות והצלחות גם יחד בכל אספקט של החיים שאותם הספיקה לחוות עד כה. אז שמעתם לעצתה כאשר הילד היה עם שיעול והיא המליצה על סירופ טבעי מדבש ובצל שלאחריהם הילד נראה בריא מאי פעם וגם שמעתם לה בנושא של ניקיון כלי הכסף שלכם עם אקונומיקה ואבקת סודה.

לחרדתכם במקרה השני גיליתם כי הניקיון היה יסודי מידי ונוצר אפילו נזק לפמוטים היקרים שלכם שרק רציתם להבריק על מנת להחזיר להם את המראה המבריק שהיה להם אז כאשר קיבלתם אום במתנה לראשונה. העצות של סבתא שוות זהב, אבל כאשר מדובר בשאלה איך מנקים כלי כסף טהור רצוי מאוד להיצמד אל המומחים בתחום אשר יכולים להציע כלי ניקוי ייעודיים בדיוק למטרה אשר מספקים לא פחות מאשר את התוצאה הרצויה. נו, ככה זה כאשר חיים כל כך הרבה שנים על פני כדור הארץ הזה, כל יום לומדים דברים חדשים.

מתעסקים במה שחשוב

לדבר עם רואה החשבון, לעבור על הרישומים של הנוכחות לשבוע הקרוב עבור צוות העובדים, לגייס עובדים נוספים, להעביר את התשלום לספקים ובין כל אלה למצוא זמן לאיתור של חברת ניקיון שתוכל באופן קבוע לשמור על הניקיון של המשרד באופן קבוע… לבעל של עסק יש המון עבודה לעשות על מנת לוודא כי הכל עובד בצורה נכונה ומביא את העסק להצלחה והכנסה צומחת של כסף.

איך בין כל אלה גם שומרים על מתן שירות לקוחות טלפוני ברמה נאותה כדי ששביעות הרצון תהיה גבוהה גם כאשר רוצים לבדוק משהו מול נותני השירות של עסק? החשיבות של התעסקות בכל מה שחשוב לעסק מבלי להוריד מערכו של שירות מענה אנושי היא רבה, וכדי לדעת כיצד לנהל את כל אלה מבלי להפיל אף כדור צריכים לעיתים להחליט האם כדאי להוציא שירותים החוצה לחברות חיצוניות ולמקד דברים חשובים אחרים בתוך הניהול של העסק עצמו. בדיוק כפי שלא מבקשים מהעובדים לנקות את המקום, כך אפשר ליצור מענה מקצועי ללקוחות המתקשרים למערך שירות שלם ומושלם.

חופשיות בהיריון

לא קל להיות אישה מהסיבה הפשוטה שאישה היא זו שנושאת את הילד שגדל ברחם שלה תשעה חודשים, וברוב מכריע אישה היא זו שתישאר בבית למשך כל חופשת הלידה אשר בתשלום טרם החזרה אל מעגל העבודה. מה יוצא מכל אלה? כמות לא קטנה של מעסיקים שרוצים לעשות הכל על מנת שלא להעסיק אישה לקראת היריון או במהלך של מצב שכזה בשל החשש הטבעי כי ההשקעה תאבד מן הערך שלה עם כמות גדולה של חוסרים במקום העבודה בהמשך הדרך, עם כל ילד שמגיח ממנה אל העולם.

הדבר יותר בעייתי כאשר מדובר במצב של פיטורי עובדת בהריון שטרם הספיקה לעבוד חצי שנה במקום אחד, מפני שאז המעסיק אינו נדרש לקבל את האישור של הממונה בעניין במשרד התמ"ת, אלא אם ישנה הוכחה כי הפיטורין היו על בסיס אותו הריון זמן מועט טרם הגעה אל היעד הבלתי אפשרי של חצי שנה. נותר רק לקוות כי היריון שהוא דבר מבורך לא יצטרך להיות מפורק לכדי חוקים והערכות שווי כספי.

חנות עם סגנון

לקוחות שנכנסים אל החנות יכולים להחליט בשיקול של כמה שניות בודדות האם הם רוצים להמשיך ולהסתובב עוד הלאה אל תוך החנות, ואם בכלל לבדוק את הסחורה בצורה פרטנית אל עבר תחילת תליך של רכישת דבר מה. מה זה אומר בפועל? כי לבעלי החנות יש עבודה רבה לבצע על מנת לגרום לכל מה שגורם לקהל הלקוחות להרגיש הכי בנוח בעולם להתרחש בצורה הטובה ביותר.

הלקוחות צריכים לחוש את החנות בצורה חיובית עם כל החושים שנמצאים לרשותם וזה אומר כי העבודה על החנות צריכה להיות גם מבחינת המראה שבו מדפי תצוגה צריכים להפגין את הסחורה בצורה נוחה, גם להיות עם מוזיקה נעימה לאוזן שמכוונת אל הקהל הרלבנטי וגם להיות עם ריחות נעימים שמעוררים את החושים לרכישה.

לא לחינם בחנויות מסוימות יש מוזיקה רועשת ביותר כמו של מועדוני ריקודים, ובאחרת יש ריח של ניקיון שתמיד עולה אל פני השטח בצורה בולטת. מה שצריכים לשים אליו לב הוא רק הקביעה הנכונה של הסגנון שמופנה עבור קהל הלקוחות הכי רלבנטי שיש.