ארכיון חודשי: יולי 2017

מנגנון הנעה שבור

אומנם זה נהדר לגלות כי הרכב עבר רק ניסיון של גניבה לאחר פריצה אליו, מבלי שהגנב הצליח להתקדם אל עבר הנעה של הרכב ובריחה מהמקום, אולם זה גם מאוד לא נעים לגלות את כל מה שניסיון הגניבה הזה הותיר מאחוריו. זה יכול להיות חלון קדמי שבור לרסיסים, וגם מצב שבו הסוויץ של הרכב מעוקם לחלוטין בשל הכלים שאיתם ניסו להניע את הרכב מבלי להשתמש במפתח שנועד לכך…לא נעים, אבל איך מתקדמים?

מעבר להודעה למשטרה ולחברת הביטוח, צריכים גם להזמין איש מקצוע אשר יכול לתקן את אותו סוויץ רכב למצב שהוא יהיה בטוח לשימוש ולא יסכן את השבר של המפתח ברכב שבו מכניסים אותו לשם מחדש. עם יכולת טכנית גבוהה אותו אדם יכול לחלץ מפתחות במידה ונתקעו שם בבטחה וללא נזקים נוספים מעבר לכל מה שכבר קיים…

אומנם אומרים כי צריכים להביט על חצי הכוס המלאה, וכאשר מדובר ברכב שאיתו רגילים להתנהל במשך היום כולו זה באמת המצב שבו מתקדמים לתיקון מה שצריכים ואומרים תודה שלכל הפחות מדובר בתיקונים מזעריים בלבד.

איפה המפתחות של הרכב

אין נהג של רכב שלא מכיר את הרגע הזה שבו הוא בא להתקדם אל עבר הרכב לנסיעה אל היעד הבא ומגלה כי המפתחות לא נמצאים היכן שחשב שהם אמורים להיות, ואז מתחילה להיווצר לה פאניקה קטנה בחיפוש אחר סט של מפתחות שאיתו לא יכולים להתקדם הלאה.

מה שכולם מבצעים הוא שחזור של הצעדים מן הרגע בו יצאו את הרכב ועד לרגע שבו היו צריכים לקום על מנת להיכנס חזרה אליו, מה שקורה בפועל הוא שלא תמיד מצליחים לאתר את סט המפתחות החשוב לאין שעור הזה, מפני שיחד איתו ישנם מפתחות נוספים לתא הדואר, לבית ולעוד דברים שמצריכים מפתח מסוים.

השלב הבא הוא לתהות כמה עולה שחזור מפתח לרכב אחרי שצונחת לה אט אט ההבנה כי חייבים לשחזר את המפתחות שלעת הקרובה לא נראים בתור משהו שיהיה אפשר לאתר…לכל הפחות יהיה אפשר לקבל סט מפתחות חדש בצורה די מהירה שתחזיר את הנהג אל הכביש ואת השגרה לפעילות שבה מקווים כי מקרה כזה לא ישנה.

הדברים שהופכים את העולם לקטן

זה מדהים לגלות עד כמה אנחנו חיים במדינה קטנה שבה אנחנו יכולים לפגוש אדם שהיה קרוב מאוד אל ההורים שלנו כאשר הם היו בצבא וגם אל ההורים של החתן הנוכחי כאשר אלה היו בתפקיד שלהם בחברה בה הם היו מועסקים טרם הפרישה.

כולם קשורים אל כולם ובסופו של דבר המדינה באמת מרגישה קטנה יותר עם הקשרים הללו, אבל מה שבאמת הופך את המקום הזה שנקרא כדור הארץ לעוד יותר קטן היא הטכנולוגיה המתקדמת אשר מאפשרת לאדם באוסטרליה לנהל שיחה מול אדם אחר שנמצא בכלל באירלנד על ידי שיחת ווידאו פשוטה שכל אחד מכיר ויודע לעשות.

היתרון הזה של הטכנולוגיה לא מוגבל רק לשיחות לשם ההנאה, אלא גם כאשר צריכים לבצע שיחות שיכולות להציל חיים, ועם ההבנה עד כמה אותו עולם קטן באמת יכולים לתקשר עם המכשירים הנכונים כאשר יוצאים אל עבר טיול בפסגות של מקום רחוק מאוד מן הבית וכאשר יוצאים אל שייט אל עבר הים הגדול.

תהיו פולנים

פולין היא חלק מאותן מדינות אשר נמצאות על יבשת אירופה, ועל מנת להיות חלק מאותה מדינה ולהיות מסוג האנשים אשר יכולים להציג דרכון אירופי בביקורת הדרכונים ניתן בהחלט להגיש בקשה לאזרחות פולנית. אולי זה נשמע מצחיק לרצות להיות חלק מתרבות שהייתה חלק אקטיבי במלחמת העולם השנייה, וזו שהיא מושא ללעג בקרב יתר מדינות קיבוץ הגלויות במדינה של יהודים, אבל אי אפשר להתעלם מהיתרונות הרבים של מ שטומנת בחובה האזרחות הזו ואת הרצון של יהודים רבים להיות יותר מחוברים אל משהו שהוא חלק מהחיים שלהם בתור יוצאי פולין וצאצאיהם.

יש כאלה שבוחרים להגיש בקשה לאזרחות ספרדית, כאלה שבוחרים להגיש בקשה לאזרחות גרמנית וכאלה שמחפשים אחר האפשרות להגיש בקשה עבור אזרחות פולנית כדי שיהפכו להיות אזרחים מן המניין על כל הזכויות שנלוות לכך. האם התהליך הוא פשוט? תלוי במדינה. האם הרוב המכריע יקבל תשובה חיובית? תלוי קשר אל אותה המדינה. מה שבטוח שפולנים יהיו פולנים כאן בארץ גם אם אין להם את האזרחות הרשמית שם בפולין…