ארכיון חודשי: אוקטובר 2017

מטרות משותפות

עסק הוא יחידה אשר כוללת בתוכה שילוב של כל מיני אנשים שצריכים לבצע סוגים שונים של משימות אשר כולם ככללן אמורות בסופו של דבר לקדם א העסק אל עבר השלמת כל המשימות הללו והגעה אל היעדים שלהם היה צפי מידי תקופה.

מה יכולים לעשות על מנת לקחת את המטרה האחת הזו ולפרק אותה אל הפעילות המגוונת שישנה בכל עסק? הפיתוח של העסק לכדי מכונה משומנת היטב שבה כל אחד יודע את תפקידו ואת הדרך אל עבר הסיום שלו מידי יום ביומו בהצלחה נעשה במידה רבה גם על ידי פעולה של פיתוח מנהלים אשר מאפשרת לכל מנהל להגדיר מחדש את התפקיד שלו בצורה שעושה את כל ההבדל בין עוד מנהל בהגדרת התפקיד השטחית לבין מנהל שלוקח את המשימות ואת צוות העובדים אל עבר הגשמה של כל המטרות גם יחד.

עסק הוא יחידה אחת אשר מונעת על ידי שילוב של כל מיני אנשים, ועל מנת שהתנועה תהיה כלפי מעלה חייבים לדעת לפתח את המנגנון הזה בצורה הכי נכונה לו.

כן משלמים את המחיר

לשמור על הבריאות תקינה מצריך עבודה רבה שאולי בתחילה מרגיש כמו דבר שמעייף, אבל לאחר שזה נכנס אל השגרה מבינים כמה מעט יש לעשות וכמה הרבה כבר נעשה בצורה שמונעת מצב בריאותי לא תקין מבעוד מועד. מה קורה כאשר כבר נמצאים במצב בריאותי בעייתי? צריכים לוודא מהם הצעדים שאותם יש לבצע על מנת לראות עד כמה שיותר ימים של בריאות טובה מאשר ימים של פגישות עם הרופאים וקבלה של טיפול תרופתי גם כן.

כאשר מדובר באנשים שנמצאים ישובים על כסא גלגלים יום שלם צריכים לוודא כי ישנו הציוד הנדרש כדי להפחית את הלחץ הסטטי על הגוף כאשר יושבים על הכסא ו/או כאשר ישנים על המזרון בלילה. הוצאה כספית עבור מזרון נגד פצעי לחץ מחיר שבהחלט משתלם אם רוצים להישאר בקו הבריאות ולא להיכנס אל מצב של פצעי לחץ כואבים שמהם קשה להחלים. יש דברים שעבורם בהחלט שווה לשלם את המחיר, ועם התועלת שאלה מביאים המחיר הבריאותי הוא גבוה פי כמה וכמה.

מכניסים ירוק למרפסת

אחרי יום שלם שבו רק עושים דברים שחייבים לעשות, זה יכול להיות די נחמד ליהנות גם מכמה פעולות שפשוט כיף לבצע כמו לשבת לנוח במרפסת ולהביט הלאה אל האופק, גם אם הוא לא ממש נוף קסום מן הקומה העשרים.

מה יכול לשפר את המנוחה הנהדרת הזו אף יותר? הידיעה כי יכולים לשבת במנוחה שלמה במרפסת שמרגישים בה כמו בנופש עם המון ירוק, פכפוכי מים מרגיעים ואפילו פריחה נהדרת של אחד מהפרחים שזו העונה שלהם.

לא צריכים להתחיל ולחשב את ההוצאה הכספית הכבירה מפני שממש לא צריכים להוציא הרבה כסף. העלות של כמה צמחים נהדרים יחד עם התקנת דשא סינטטי למרפסת בגודל ממוצע היא לגמרי אינה גבוהה, תלוי בסוג הדשא כמובן, אבל בסופו של דבר נמצאים במקום שבו נהנים להיות ולגמרי לא חייבים לרדת אל הגינה הציבורית על מנת להרגיש את החיבור הזה אל האדמה. פשוט פותחים את הדלת אל המרפסת ועם הרוגע הזה מחבקים עוד יום לישון ועוד יום של התחלה.

שנה צורה

זה כבר נעשה די ברור לראות כי טווח השנים שבו חי אדם בעידן המודרני הוא כזה אשר נמתח עוד ועוד קדימה עם אורך חיים שבממוצע עומד על שנות השמונים פלוס. מה עושים עם כל הזמן הזה זו שאלה אחת, אבל מה כבר יכולים לעשות עם גוף שבהחלט מראה את סימני הבלאי שלו בגילאים הללו זה כבר אתגר בפני עצמו.

מזל שבמאה הנוכחית ישנם כל מיני אביזרים אשר מאפשרים לכל אדם מבוגר לחיות בכבוד ולא להישאר בבית עם תלות מוחלטת בעזרה של בני משפחה או במה שביטוח לאומי החליט שהוא יכול לקבל בתור סיוע של המדינה לקשישים. פשוט רוכשים קלנועית מתקפלת בצורה חד פעמית, ועם אותה קלנועית יכולים להגיע אל התור במרפאה, ללכת לרכוש מוצרי מזון טריים ואפילו לבקר יותר אצל הנכדים אשר נמצאים במרחק מה מן הבית.

בתום השימוש מקפלים ביתר קלות את אותה הקלנועית אל מקום שבו היא מחכה בסבלנות עד לשימוש הבא, ולא ממש צריכים להיות מוטרדים בדבר מלבד ליהנות מהשנים שנותרו על פני האדמה…

הדשא של השכן

כולם חולמים על שדות ירוקים שבהם הירוק הוא אינסופי והמקום שבו יכולים לטייל הוא רב עד לשקיעה. מה קורה בפועל? יכולים רק לרטון עוד ועוד כאשר רואים עד כמה מעט הוא האזור שאפשר לכנות אותו בשם חצר או מרפסת, ועד כמה זה יקר לנסות ולטפח שם דשא אמיתי שעבורו צריכים הרבה מאוד השקייה והרבה מאוד טיפוח אחר שזה כבר ירוק ונהדר.

זו גם הסיבה אשר העבירה המוני אנשים אל הרכישה של דשא מלאכותי אשר בקלות יכול להישאר ירוק עד, בעיקר כי הוא סינטטי, ואם מדובר באיכות טובה ו/או באזור שאינו חשוף אל פגעי זג האוויר אז בהחלט יכול להיות כי הדשא של אחד הרבה יותר ירוק מש השני.

הסגנונות של הדשא הם מאוד מגוונים, ובכך הם יכולים לפנות אל כל סוג של העדפה אישית, בעוד שהמחירים גם יכולים להיות נמוכים יותר או גבוהים יותר. העיקר הוא שיש פיסה של ירוק שיכולה להרגיש הכי קרוב שרק אפשר אל ירוק אינסופי וחלומי.

נותנים לכסף לזנק קדימה

זה לא פשוט להבין את היכולת של הכסף לעשות הרבה יותר ממה שכעת עבור כל אחד ואחת מאיתנו. לא חייבים להיות בעלי הון רב על מנת להחליט כי רוצים את התפעול הטוב ביותר עבור הון קטן שנצבר בעבודה קשה וארוכת שנים, ובין כל אלה יש לקחת בחשבון כי לאורך השנים עדיין יהיו סכומי כסף לא קטנים אשר במצטבר יעברו בחשבון הבנק של אדם ממוצע מן השורה.

עובדים למחייתכם? חוסכים לילדים סכומים נדיבים? חוסכים לקרן פנסיה ולעוד כל מיני אופציות אחרות בעתיד הקרוב והרחוק? כל אלה הם סכומים נדיבים אשר בעזרת ניהול תיקים חכם יוכלו להיות ממונפים בצורה הכי חכמה קדימה ומעלה, ובלעדי הניווט החשוב הזה  רק ימשיכו להיות בינוניים, בחיים בינוניים גם כן.

אנשים חכמים מבינים כי גם אם כרגע הרעיון שלהם נראה לא הגיוני ואפילו ללא אחיזה במציאות, אחרי מאבק עיקש ועם אמונה הם מגיעים אל ההישגים הכי מעוררי קנאה בקרב אלה שהלכו לצידם ואלה שהחליטו לפנות אל דרכים אחרות. הכל עניין של בחירה.