ארכיון חודשי: יוני 2018

חיפוי פי וי סי מוצלח

אנשים לא ממש מסתכלים על הרצפה שהם הולכים עליה, ובמרבית המקרים הם פשוט ממשיכים אל דרכם עד אשר יגיעו אל הנקודה שאליה הם היו צריכים להגיע. אולם, כאשר רצפה מממשת בצורה טובה את עצמה, היא יכולה גם להיות כזו אשר נראית טוב לעין, וגם כזו אשר לא מצריכה כל כך הרבה עבודה של תחזוקה.

אם רק חושבים על כל אותן הפעמים שבהם מבצעים ניקיון אל חיפוי שמגיע בצורה של שטיח, אל פעולות של החלפת אריח שכבר נסדק ונשבר, מנסים תמיד למצוא אחר חומר הניקיון הכי טוב או הציוד החשמלי אשר יכו להביא אל תוצאה שנראית נפלא.

ומה בין אלה? אם חושבים מלכתחילה לגבי PVC יכולים להשיג עבור pvc לרצפה מחיר משתלם במיוחד, כאשר לא רק עורכים פחות פעולות של תחזוקה אלא גם יכולים ליצור מראה הרבה יותר מוצלח שמגיע עם כל סוג של הדפסה על גבי החומר הזה שרק מתגלה בתור בחירה מועדפת אצל לא מעט עסקים ובתים פרטיים גם.

מגישים עתירה לבג"צ

במדינה שומרת חוק הדברים מתנהלים עם חוקים, תקנות ושאר סעיפים מסודרים אשר מסייעים לכל אזרח להתנהל בצורה תקנית ושבאותו האופן מוסדות המדינה יתנהגו כלפיו. למרות כל הנהלים עדיין יכולים להתרחש מקרים שבהם האזרח שומר החוק חש כי הפנייה שהופנתה אליו בדרישה כזו או אחרת היא שגויה, והדרך היחידה שלו לטפל בבעיה הזו היא על ידי העברת העניין אל גורם יותר גבוה שמפקח גם על המוסדות הגבוהים והגדולים הללו.

לא פעם הפניה אל בית הדין בפנייה לעתירה מנהלית לא צולחת כפי שהיה צפוי שיקרה, ובמידה זו עדיין נותרה לאזרח דרך פעולה נוספת שהיא על ידי העברת עתירה לבג"צ. האקט של עתירות לבג"צ הוא כבר דבר שמוכר עם כל מיני מקרים שיש להם פרופיל גבוה בחברה, אך יש לא מעט מקרים שמתנהלים להם באופן יומיומי מול בג"צ מבלי שיהיה להם פרסום חוצה גבולות.

בית דין גבוה לצדק מטרתו עשיית צדק, וזה חשוב כי תמיד יהיו גורמים מעין אלה אשר מוודאים כי הזכויות של האזרחים נשמרות כהלכה.

נכנסים לאיחוד האירופי

אחד מן הדברים היותר נחשקים על ידי ישראלים רבים בשנים האחרונות הוא דרכון אירופי. להשתייך אל איחוד אירופי הוא כזה אשר מעניק שורה מאוד ארוכה של זכויות החל ממעבר חופשי בין מדינה אחת לאחרת, כניסה לארצות הברית ללא ויזה ואפילו כניסה אל לימודים אקדמיים במוסדר אירופי להשכלה גבוהה עם סבסוד משמעותי או ללא תשלום בכלל, תלוי לאיזו מדינה משויכים.

מכיוון שיהודים רבים הם כאלה אשר במקור היו גרים באחת ממדינות אירופה השונות בשלב כזה או אחר של החיים, הצאצאים שלהם הם עדיין כאלה אשר יכולים להשיב לעצמם את הזכויות הללו ולשוב להיות בעלי דרכון רומני או אפילו ספרדי, ולאחר שעמדו בכל הדרישות של המדינה לשם קבלת האזרחות, להתחיל ולהתרגל לחיות את החיים כאשר יש בנוסף לדרכון הישראלי גם כזה שמעיד על השתייכות לאיחוד האירופי, דבר שבהחלט עושה את החיים להרבה יותר פשוטים.

רבים לא ממש מבצעים מיד שימוש בדרכון הזה, אבל כאשר עומדת לה האפשרות, כך מרגישים הרבה יותר נעים.

מפיצים את הפליירים

זה לא מספיק רק לעמול בצורה מקצועית על מנת להפיק את הפלייר הכי מעוצב והכי נכון בחינה שיווקית שאפשר. אומנם זהו חלק מאוד חשוב בשלב הראשון הזה שבו מחליטים מה רוצים לשים עליו דגש וכיצד לעשות זאת על גבי חתיכה מוגדרת של נייר, אבל לאחר שכל הכמות הזו כבר מודפסת ומוכנה באיכות הכי טובה שאפשר, צריכים להבין מי מחלק את כל אלה והיכן.

לעולם לא כדאי לחלק פליירים ללא תכנון מוקפד. למה? כי זה יכול להיות בזבוז של חומר שיווקי ושל זמן שבו שמים את כל הפליירים או מרבית מהם במקומות שהם פחות רלבנטיים לפעולה הזו של השיווק על פני מקומות אחרים שקיימים להם אי שם.

זו הסיבה שבגינה חלוקת דואר שיווקי חייבת להיות כזו שאותם מבצעים תוך כדי מחשבה מקדימה, ורק לאחר שמבינים היכן הולכים לחלק את הפליירים ולהכין את הכמות הנדרשת למשימה ולמצוא את כוח האדם שאיתו יכולים לחלק את הכל במועד ולא לעכבר משימות אחרות כי מתעקשים לעשות את הכל בצורה עצמאית.

עושים ירידת משקל חכמה

זה לא קל לרדת במשקל. כל היום מראים בטלביזיה סוגים שונים של מאכלים טעימים, וכך לא מי שעדיין לא היה רעב, מתמלא ברעשים של בטן מקרקרת ופה מלא ברוק שעולה כאשר מתחילים להרגיש מבחינה זו מגורים. אז איך יכולים לרדת במשקל כאשר אוכל זה הדבר שתמיד מראים ומדברים עליו? בקלות. רק צריכים להגיע לכדי החלטה, ועם תפריט דיאטה מהירה להתקדם שלב אחר שלב לאחר שרואים את ההשפעות שלו על הגוף והמשקל.

לא צריכים להחליט מתי עוצרים לפי משקל יעד, אלא מתי עוצרים לפי ההרגשה, כאשר מודדים כבר את הבגדים ויורדים מידה אחרי מידה. יש כאלה שטוב להם במידה 68 ולאחרים משקל של 59 יהיה מושלם. כל אדם מגיע עם מידות גוף אחרות, ולכן כל אדם צריך לשקול עם עצמו מה יהיה משקל היעד ומתי אחרי הירידה המהירה יכולים להזין את הגוף בארוחה קצת יותר מלאה כאשר שומרים על הכללים של אכילה נכונה כל הזמן. באיזה משקל אתם מרגישים הכי נהדר?

יותר תנועה לנכים

זה לא קל להיות בעל מוגבלות במדינה שאינה מבינה את הצרכים ומקדישה את כל מה שאפשר על מנת להתאים את עצמה. החדשות הטובות הן שלפחות עד אשר המדינה תדביק את הפער, הטכנולוגיה ממשיכה לכבוש את העולם בסערה, ומביאה כל מיני סוגים של כלי עזר שהופכים את החיים לכמה שיותר נוחים לכל מי שעל כסא נמצא.

לא עוד כסאות שצריכים למשוך אותם הלאה עם אדם נוסף או בצורה מאומצת בשתי ידיים על הגלגלים הגדולים, רק בחירה של קלנועית לנכים אשר מגיעה בדיוק במידה הנכונה ועם כל האבזור החדשני שלו בעידן הזה מצפים. לא צריכים להגיע אחרונים לכל מקום, לא צריכים להיות תלויים באחרים.

הכל נעשה עניין של בחירה יותר חופשית, וגם אם היא במסגרת של מה שמדינה יכולה להציע לאזרחים שלה, התקווה שההבדלים לא יהיו כאלה בולטים, ועם שנים שבהן רואים רק שינויים טובים שכל הזמן מתרחשים. כי היום זו קלנועית ומחר זה כל הדרכים שבהן נעים.

מפנים את העבר

ארץ ישראל נבנתה לה בצורה מאוד מהירה. והבנייה נעשתה מפוארת עם בנייני מגורים אשר ניבטים להם במרכז של כל עיר אשר הוקמה. הבעיה היחידה עם הבניינים הנהדרים הללו היא כי הזמן שעבר ניבט בצורה ברורה עליהם מבחינה חיצונית ומבחינה פנימית גם.

בנייני מגורים אשר קיימים עשרות של שנים הם כבר כאלה שאותם צריכים לחזק, ומכאן גם הרעיון של הרעיון של המדינה ליצור תוכנית של תמ"א 38 אשר בעזרתה משפרים את כל המבנים המיושנים הללו לשם הגנה על כל מי שנמצא בתוכם.

מלבד התוכנית הזו נעשתה תובנה עוד יותר גדולה, כי מלבד עבודה על בניין ישן זה הרבה יותר חכם לפנות אותו ליצור בניין עם יסודות חזקים לצד כל מה שהופך בניין לחדשני ונוח למגורים בזה העידן. מאותו רגע והלאה, תוכניות של פינוי בינוי פורחות להן בכל רחבי הארץ ומביאות לשינוי המראה של פני העיר הישנה אשר מתחדשת לה עם מתיחת פנים טבעית שבה הכי ראוי להעניק בנייה איכותית וחדשה על פני תיקון של בניין ישן נושן.