ארכיון חודשי: מרץ 2019

נוסע ולא יודע לאן לאן לאן

נסיעה היא מצב שבו חייבי להיות בשליטה מלאה ולשים לב לכל מה שמתרחש בשעת הנהיגה כדי לנהוג בצורה שאינה מסוכנת לנהג ולכל השאר. אבל, דבר זה לגמרי לא הכרחי כשאר הנהג הוא כזה שנמצא עבור האחרים, ברכב מפואר כמו לימוזינה שבו הנוסעים הם האנשים שמתפנקים ולא ממש עושים יותר מאשר להתפנק בזמן שבו אדם אחר עסוק בנהיגה זהירה עד אשר חונים.

ברכב מסוג לימוזין זה די ברור כי הוא יגיע עם נהג פרטי, כשלא כל אחד יודע בכלל כיצד לנווט עם רכב כזה ארוך ולא ממש צריך מכיוון שהנהג מגיע עם המחיר הכולל שאותו על ההשכרה משלמים. לימוזינות מפוארות קיימות להשכרה מכל סיבה שבה בוחרים, וזה בהחלט נעים לגלות כי רכב כזה מחכה בחניה ואיתו לדרך יוצאים.

מה כל כך מיוחד ברכב הזה מלבד העובדה כי לא נוהגים, אלא רק נוסעים ונהנים? הוא רכב שמהווה סמל סטטוס, ותמיד גורר מבטים בכל מקום שבו עם כל היוקרה הארוכה הזו נוסעים.

חותמת שלא קיימת אצל כל אחד

נכון להיום יש הרבה מאוד חותמות שאותן יכולים לרכוש בצורה די פשוטה בכל חנות שלציוד לבית ספר ולמקום עבודה. באופן הזה כל אדם יכול לסגנן לעצמו חותמת גדולה או קטנה, ואיתה לחתום על כל מיני סוגים של מסמכים בצורה הכי מהירה ופשוטה.

מה קורה כאשר זהו מסמך של ייפוי כוח או מסמך של הסכם ממון בין בני זוג? האם גם כאן כל אחד יכול בשיא הפשטות להכין לעצמו חותמת ובזה נגמר העניין? ישנם מקרים שבהם החותמת היא כזו שיש לה משקל שונה מכל מה שמכירים, כולל אלה של עורך דין מדופלם. זו חותמת של נוטריון שעולה על כולן.

במה זו כל כך שונה מכל היתר? נוטריונים הם אנשים אשר עמדו בקריטריונים מאוד לא פשוטים, ולאחר בדיקה קפדנית ודקדקנית של ועדה ממונה, הם יכולים להיכתב בספר הנוטריונים ולהעניק את השירותים שלהם, כולל חותמת אפוסטיל, שלמרות שהיא לא נראית כל כך שונה מכל השאר, היא כזו שמכילה את הכוח המשפטי רב המשקל.

מתחברים אל התנועה

תנועה היא חלק בלתי נפרד מהעולם הזה. הכל נע בצורה מסוימת ואל כיוון מסוים. אבל מה קורה כשאר האדם הוא כזה שלא ממש יכול לנוע בצורה הרגילה, אלא נע לפי האפשרויות שקיימות לרשותו ובמסגרת האפשרויות הללו הוא צריך להסתדר במרחב הקיים?

תנועה היא דבר חשוב לכל אדם, בייחוד כשאר הוא מבצע אותה בצורה הכי עצמאית שאפשר, וכאן השימוש עם כסא גלגלים חשמלי יוצר את ההבדל הגדול הזה עבור אנשים רבים שטווח התנועה שלהם נפגע. האופציה החשמלית מביאה אל כל מקום ככל שהכסא הזה מגיע בתצורה קטנה, ועם כל ההתאמות הכי פרטניות שאפשר מתקבל "כסא על" שמקדם את התנועה בצורה יותר שווה אל כל יתר בני האדם.

מכשירים חשמליים הם לחלוטין העתיד, וככל הנראה הפיתוחים העתידיים יהיו אפילו עוד יותר קטנים, עד בלתי נראים בכלל. אולי חלקי מתכת שמתחברת אל מערכת העצבים ומניעה את האדם, אולי עם טכנולוגיה אחרת שתגיע בבוא הזמן. העיקר הוא להישאר בתנועה, שזה הטבע של העולם ושל בני האדם.

מגשרים מערכות יחסים

הסיטואציה שבה מבינים כי הצעד הבא הוא גירושין היא מאוד לא נעימה, כאשר כמעט תמיד היא גוררת אל ריחוק יותר גדול ואל תחושות קשות שרק מעמיקות ככל שדנים יותר ויותר בכל מה שעד כה היה נחשב לרכוש משותף. לכל זוג יש כבר זוג חברים שחוו על בשרם את התהליך הזה של גירושין ופרידה, וסיפורי הזוועה הם כאלה שברוב המקרים בהחלט היו יכולים להימנע.

כיצד? יש זוגות שהדרך אל פיוס נמצאת בידיים שלהם ובסיוע של טיפול זוגי הזוגיות עוברת תהליך של שיקום והחלמה. ויש זוגות אחרים שעבורם חיים משותפים הם כבר לא העניין, כי אם ביצוע הליך גישור גירושין אשר עם צד ניטרלי מביא אל סיום הפרשה ואל מעבר לשלב הבא ללא חלקי הזוועה.

ברגע בו מבינים עד כמה ניתן לחסוך בכאב מיותר בצורה של מהלך יותר חכם, כך שומרים על הנפש מפני כל הטלטלות שהיא תעבור ללא ההכוונה הנכונה. ואם מבינים את המחיר שאותו כולם משלמים בסופו של דבר, הגישור והטיפול נראים בתור אבקת קסמים שמומלצת לכל אחד.