ארכיון חודשי: יוני 2019

בודקים לפני שחותכים

תינוק גדל לו בבטן של אימו במשך של לא פחות מאשר תשעה חודשים בצורה רצויה ובריאה, ועם המתנה שאורכת כ-40 שבועות בממוצע הורים מאוד דואגים באופן די טבעי לבצע את כל הבדיקות הנדרשות כדי שהעובר יהיה בריא ככל שרק אפשר.

מה קורה לאחר הלידה? כולם מתחילים להתאושש ולהתרגל אל המצב הקשה הזה שגם מלא בשמחה וגם מצריך הרבה מאוד כוחות פיזיים ונפשיים בטיפול בתינוק שמחייב הרבה מאוד עבודה. אצל היהודים הדאגה היא הרבה יותר גדולה, כאשר ההורים שרק הרגע קיבלו לידיהם את התינוק הרך צריכים להעבירו לידי מוהל מוסמך על מנת שזה יבצע חיתוך של העורלה כהלכה.

כאן כבר נעשה חיפוש לא רק אחר המוהל שמומלץ על ידי חברים ובני משפחה, אלא גם את זה שיהיה פנוי ביום השמיני שבו מבקשים לבצע את טקס בריתה מילה. זה מה שיוצר אלמנט לא קטן של לחץ עבור ההורים הטריים, גם אם עורכים את האירוע באולם קטן או בוחרים לבצע את הטקס בבית עם כמה שפחות אורחים.

לא צריכים אוטובוסים

אם תשאלו כל אדם אשר רגיל להתנייד בתחבורה הציבורית לגבי השינויים שנערכים מיד כמה שנים פה בארץ, תגלו כי רבים מהם מאוכזבים מן השירות שניתן להם, בפרט אם אלו אנשים אשר נמצאים בגיל השלישי. לאנשים בגיל הזה יש קצב משל עצמם, קצב שלישי, שאיתו הם מנסים ככל יכולתם להשלים את כל המטלות היומיומיות שלהם וגם ליהנות מכל הזמן הזה של הפנאי בפנסיה.

הקווים של האוטובוס גם מגיעים בשעות שבהן צריכים לחכות לא מעט עבורם, וגם לא פעם מוצאים את עצמם זקני השבט נאלצים לעמוד כי אף אחד לא מפנה להם מקום לישיבה. למרבה המזל אנשים כבר לא צריכים לחכות לחסדי אחרים ולהתמודד עם המצב, כי בסיוע של קלנועית חשמלית כל קשיש יכול לנייד את עצמו ללא כל בעיה.

לא צריכים ביטוח שעולה הון תועפות וגם אין כל דלק אשר קשור אל ההתנעה, רק מחברים את המכשיר לטעינה ומוכנים לעוד יום של טיולים שבו הם אלה אשר מחליטים מתי יוצאים לדרך ומתי הגיעה השעה לעצירה.

אוכלים פחות מרזים יותר

הרבה מאוד אנדים מתפלאים עד כמה אפשר לאכול ולא להשמין, אלא בדיוק ההפך, אפילו לאכול יותר ולהוריד במשקל אם רק עושים את זה נכון ולפי הכללים של תפריט עבור דיאטה מהירה. הגוף בדרך כלל מבין מהר כי התפריט של האכילה השתנה, וכדי שלא להרגיל אותו לכמות קטנה, אלא לתפריט הרבה יותר עשיר ומשביע, צריכים רק לבחור את כל מה שהיה נראה לא רלבנטי עד עכשיו והפך להיות טעים באופן די מפתיע.

לא חייבים מוצרים עתירים בשומן, וגם לא כאלה אשר מטוגנים להפליא. לא צריכים כל כך הרבה שוקולד, וגם לא משקאות ממותקים. את כל אלה אפשר לשמור עבור ימים מיוחדים, כמו ארוחת ערב שישי או ארוחות חג, ועם הזמן הגוף כבר לומד כי תפריט דיאטה מהירה מביא אל שינוי מעמיק גם בחוש הטעם.

פתאום הגוף כבר לא דורש כמויות גדולות של מתוק ומלוח, ויש הרגשה כללית של נינוחות לגבי הגוף שממשיך להיראות יותר ויותר קטן עם דיאטה שאף אחד לא מאמין שבה ירזה, ומצליח.