ארכיון חודשי: אוגוסט 2019

יורשים לפי צוואה

איך יודעים מה בדיוק עובר ואל מי לאחר שאדם נפטר והשאיר אחריו רכוש מסוים, מעט או רב? זה אכן נושא לא פשוט שמראה כי יש דינים רבים שנועדו לפטור כל מיני מצבים שבהם יכול להיות כי אין צאצאים לאדם שנפטר או שיש צוואה שעליה חולקים היורשים הטבעיים שלו מכל סיבה.

לרוב, כאשר אדם נפטר מגישים אלה שטוענים לקבלת הירושה צו ירושה בצורה מסודרת, ויש כאלה אשר מתקדמים אל מצב של תביעה בסיוע של עורך דין לענייני ירושה לשם כך. זה לא אומר כי כל דבר הוא בר תביעה, וכאשר יש צוואה מאוד ברורה אשר הוכנה באופן שלא ניתן לערער עליו, לא נותר דבר מלבד לקבל את הדין.

הירושה היא הזכות הטבעית של היורשים, אך מנגד ישנה הזכות של אדם להוריש את הרכוש שלו לפי רצונו האישי, וישנם מקרים די פשוטים שבהם הילדים יורשים את הרכוש שנותר, וישנם מקרים הרבה יותר סבוכים שבהם מגלים יורשים חדשים וצוואה שממנה כולם יוצאים די מופתעים…

תקשור לשיפור איכות החיים

ככל שאנשים יכולים לדעת בצורה וודאית, החיים שאותם הם חיים הם הולכים לחוות רק פעם אחת וככל שרק יהיו מאמינים העובדה היא מוחשית רק כאן ועכשיו. מה זה אומר בפועל? כי רבים יעשו את כל מה שרק אפשר על מנת שהחיים שלהם נכון להיום יהיו כאלה שמהם הם מפיקים את הסיפוק הכי גדול, והסיפוק הכי גדול לאחר כמה עשורים של תובנה הוא כזה שלא בהכרח קשור בחומר אלא יותר קשור אל רוחניות יותר גבוהה.

אם עוברים על פני האנשים הכי עשירים בעולם רואים כי הם כאלה שיבזבזו עד גבול שלאחר מכן ייהפך להיות פחות משמעותי עבורם ופחות מספק, ורק לאחר מכן הם יחפשו אחר משהו מעמיק יותר ויצאו לחיפוש אחר רוחניות במדיטציה, בלימודי דת ובפניה אל מתקשרת שתיתן להם קצת יותר חיבור אל החיים שמלאים בחומר שמאבד מערכו אחר זמן מה.

שיפור איכות החיים היא אינה על ידי כסף. זה לא עניין שלחצי כוס מלאה, זה עניין של הבנת החיים הללו וקבלת כלים שהם הרבה יותר טובים מן החומר, כלים שאיתם מגיעים אל תחושות של אושר וסיפוק.

יוצאים לסיבוב ברכב מפואר

אין אדם אשר אם יעניקו לו ביד את המפתחות של רכב יוקרתי לנסיעה שיעמוד בפני הפיתוי ולא ייכנס באופן מיידי אל הרכב הזה וייסע.

רכבים מפוארים הם כאלה שגם יכולים להגיע אל מהירות גבוהה בצורה מאוד מהירה, וכן כוללים הרבה מאוד מערכות משודרגות ומתקדמות שמביאות אל נסיעה נוחה ונעימה וגם הכי בטוחה שיכולה להיות ביחס לכל שאר המכוניות שנמכרות בתג מחיר נמוך פי כמה וכמה.

אחד מן הרכבים שבהם לא צריכים לנהוג ובו מגלים עולם של פינוק בנסיעה הוא רכב הלימוזינה, כאשר לימוזינה בעבר הייתה מיועדת אך ורק לנשיאים של מדינות ואל אנשים עם הון רב, ונכון להיום הנסיעה ברכב כזה היא כזו שמתאפשרת גם לאדם הפשוט מן השורה.

מה כל כך מיוחד ברכב הזה? דבר ראשון, האורך הבולט שלו, ודבר שני האפשרות של יציאה לדרך בסלון נוסע שאותו מסיע נהג פרטי. מה יש בסלון מפואר? כל מה שיכולים לחשוב עליו ואף יותר מכך, עם מבחר רחב של דגמים שמגיעים עם סוגי פינוק שעושים את החוויה למיוחדת במינה.

עוברים לרכב משפחתי

אצל הרבה מאוד אנשים הרכישה של הרכב הראשון היא כזו שמלאה בחדוות נעורים. לכן הרכב הוא גם כזה שמגיע במידות די קטנות, בצורה שתספיק להסעה של כמה חברים ועוד כמה שקיות של קניות. רכב קטן תמיד משדר אווירה יותר צעירה, וכל זה טוב ויפה עד אשר מתחילים להקים משפחה. אז כבר צריכים רכב עם תא מטען הרבה יותר מרווח, שבו ניתן להניח עגלת תינוק ואת כל מה שנלווה לאותו המעמד.

הרכב הקטן מפנה את המקום שלו אל רכב שהוא יותר בעל סגנון משפחתי, והעלות היא גם כזו אשר עולה אל גבהים חדשים. איך יכולים לממן רכב כזה כשההוצאות עבור תינוק קטן הן כאלה שנוגסות במשכורת באופן משמעותי? לשם כך לא מעט יבואנים מקצים תהליך של מימון לרכב בתשלום חודשי.

בצורה הזו פורסים את התשלום של הרכב לכמה וכמה שנים, ובבוא העת מחליטים האם עוברים לרכב חדש שוב פעם או נשארים עם אותו רכב משפחתי שעד כה היה מאוד נוח להסעה של כמה ילדים.

ברית אצל מוהל או רופא?

בעידן המודרני יותר אנשים נוהגים לחושב על המנהג הזה של הסרת העורלה של התינוק הקטן שלהם, ולא כולם מוצאים סיבה טובה ליצירה של אקט שהוא אחרי הכל מאוד ישן נושן ולא נעים לאף אחד. אומנם זהו אקט שמגובה ברוחניות של אלפי שנים וחיבור בין העם לאל בצורה יהודית וייחודית למדי, אבל מה עושים כאשר חוששים כי מוהל מבצע את האקט שבדרך כלל עבור משהו דומה ניגשים אל רופא שיבצע אותו?

למרבה המזל נכון להיום יש כבר מוהלים אשר מגיעים גם עם תעודה של רופא, וכך הדילמה נפתרת בצורה שהיא הרבה יותר טובה. אולי התינוק אינו סובל מבעיה שעבורה ניגשים אל הרופא, אבל עדיין יכולים לקיים טקס מופלא עם מוהל רופא בצורה שגורמת לחששות להתפזר באופן יותר ניכר אצל האב הטרי ואצל האמא גם.

אומנם זהו אקט שמצריך פרוצדורה מזערית של ניתוח עם הרדמה מקומית בלבד, אב אם כבר עורכים ברית, זה החלט מקבל יתרון יותר גדול להביא רופא אל הביצוע של ברית מילה בצורה מקצועית ודתית כאחד.