ארכיון חודשי: נובמבר 2019

מה אנחנו יורשים

אנחנו יורשים מן ההורים שלנו כל מיני דברים. את הדרך שבה הם צוחקים, את הדרך שבה אנחנו עונים לילדים שלנו כשאנחנו כועסים, את העיניים של אבא את החיוך של אמא ועוד המוני דברים קטנים וגדולים שאותם אנחנו יורשים בצורה של התנהגות דומה או גנים שבנו מושרשים מן ההורים.

מגיע גם הזמן בחיים, שבו אנחנו יורשים גם את הרכוש שנותר מאחור לאותו זוג של הורים, ואז מגיעים כל מיני ריבים קטנים וגדולים עם יתר האחים שלרוב קשורים יותר אל הדינמיקה המשפחתית על פני מה שבאמת עליו רבים.

עורך דין לענייני ירושה כבר מתורגל לראות את סוגי המצבים האפשריים, שמביאים לא פעם את הניצים אל בית המשפט שם הם מבקשים להשיג את מה שהם מחפשים. בפועל? הרבה מכל זה יכול להיות נחסך עם הורים שדואגים מבעוד מועד להכין צוואה שבה מפורט כל מה שהם מעבירים, כשהילדים יודעים היטב ומבעוד מועד את מה שהם עתידים לקבל. בל הפתעות, בלי אפליות, בלי ריבים.

ביגוד לחתונה בתל אביב

אחת מן ההתלבטויות היותר גדולות של כל אמא ואחות לקראת יום החתונה של אחד מבני המשפחה הגרעינית היא כזו שקשורה אל הביגוד שאותו בוחרים. בסך הכל כאשר חושבים על זה לעומק, זו לא ממש צריכה להיות בעיה לבחור שמלה או חליפה נאה ליום המיוחד, אבל תמיד כשמגיעים אל חנויות הבגדים מגלים עד כמה צריכים לעשות דיאטה ועד כמה המלאי הקיים של הבגדים הוא לא כזה שעושה טוב לגוף או לנשמה.

חיפוש יעיל הוא עבור שמלות ערב לחתונה בתל אביב הרחבה, שם יש היצע מאוד גדול של חנויות רשת ובוטיק שמהן לבטח תהיה שמלה נהדרת אחת. באופן הזה חוסכים הרבה מאוד זמן מבוזבז על נסיעה ממקום אחד לאחר, וגם אם לא ממש מתגוררים בתל אביב אין זה אומר כי לשם כדי למצוא את השמלה הכי מחמיאה לא ניכנס.

טווח המחירים גם כן יהיה רחב ונוח לכל אחת שמגיעה לאזור הזה, וברוב המכריע של המקרים נשים מעדיפות לשלם יותר ע מנת לקבל יותר, מאשר לבחור לפי המחיר ולא יותר.

רוצים להיות רומנים

למה צריכים דרכון שהוא אינו דרכון ישראלי? הרי כולנו גרים בישראל וחיים בא, עם גיחות זולות מאי פעם אל עבר כל המדינות הכי מתויירות בעולם, כמעט. למרות כל אלה יש נהירה אל עבר משרדים של עו"ד שמבצעים את כל התהליכים הללו עבור הוצאה של דרכון לאירופה, כמו הוצאה של דרכון רומני או הוצאה של דרכון לפורטוגל.

כאן עוצרים וחושבים לרגע, כי ייתכן שיש יתרונות לכל הדבר הזה אחרת אנשים לא היו משקיעים לא מעט כסף וזמן. ואכן זה כך. מי שמקבל לידיו דרכון לאירופה, הוא נחשב לאזרח אותה המדינה, ובתור אזרח מגיעה לו רשימה נאה של זכויות שמשפרות את החיים במעט או בצורה משמעותית למדי.

אנשים יכולים לעבור לגור באותה מדינה שבה יש להם דרכון זר, ולטייל להם ברחבי אירופה ממש כמו שכל יתר האירופאים עושים מבלי הצורך לעבור ביקורת דרכונים ארוכה ומייגעת בכל פעם מחדש. זה טוב עבור הגשה של בקשת קבלה לעבודה או ללימודים גבוהים באירופה, וזה טוב עבור כל טיול שמתכננים לאותה המדינה.