ארכיון חודשי: דצמבר 2019

שומרים על הברזל חזק

זה ידוע שברזל הוא חומר חזק. לכן יש לא מעט פעולות של בנייה שבה מבצעים שימוש בברזלים בתור בסיס או בתור דרך ליצור בנייה שלב אחר שלב, ואז להסירם. הבעיה היחידה עם ברזל היא שאלה יכולים להיות חשופים אל רטיבות, וברגע שבו ברזל נחשף לרטיבות והוא לא עבר שום סוג של טיפול מוקדם למניעה, הוא אט אט נהיה עם שכבה של חלודה.

על מנת שיהיה אפשרי לבצע שימוש בברזל למשך של תקופה ארוכה, מבצעים לברזלים סוג של פעולת חיזוק על ידי שימוש עם צבע לברזל שלא בהכרח נועד כדי לקבל שכבה נאה של צבע, אלא יותר כדי ליצור שכבה של מגן מפני הרטיבות ומה שבא אחריה.

הצבעים הללו מגיעים בכל מיני ווריאציות, עם גוון של צבע או בלעדיו, רק כדאי לעבור על פני ההוראות שקיימות על כל צבע, על מנת לוודא כי הבחירה היא מדויקת לצרכים ולא פחות מכך. כך הברזל נשאר חזק כפי שהוא היה במקור, ולא נאכל על ידי חלודה.

וילונות לעונת החורף

זה נכון שוילונות הם כאלה אשר בארץ יותר מתחברים אל הצורך לסוכך מפני קרני השמש החמות שיכולות לחמם את הבית ולהפריע בסנוורים מאוד. אולם, התקנה של וילונות היא גם כזו אשר נעשית על מנת ליצור מראה הרבה יותר נעים וחמים עבור בית, שבו בעונה של החורף הבית מתקרר עוד ועוד.

איך בדיוק וילון יכול לעזור בכל זאת? וילונות מגיעים בכל מיני סוגים של בדים, ואם זה בד עבה הוא מסוגל לבצע בידוד של הקור שמגיע מבחוץ, וממש לעשות את כל ההבדל בין ישיבה אל מול חלון קר או חלון שלא חשים את הקור שלא עובר דרכו ודרך הוילון.

אפשר אפילו לבצע את השילוב שבין וילון עבה לוילון יותר דק ושקוף, ולהחליט מתי זו העת להסיט את הוילון העבה מעליו על מנת להשיג בידוד הרבה יותר אפקטיבי מפני הקור שאת זכוכית החלונות של הבית עוטף. איזה וילונות בוחרים? זו כבר שאלה של טעם אישי ושל תקציב, ועל מנת להגיע לתשובה צריכים להכיר לעומק את התחום ואת מה שמציעים.