ארכיון חודשי: אוקטובר 2020

קשיחה וגם יפה

מתכת היא מוצר שרואים בכל דירה ובכל משרד. יש אותה בתור מסגרת של כל חלון, ויש אותה עבור שלל רב של פריטים גדולים וקטנים בבתים ובתעשיות. היתרון הגדול של מתכת הוא החוזק שלה, והיתרון הזה מוביל אל ייצור גבוה של מוצרים שמעובדים עד אשר הם מגיעים אל הצורה הרצויה.

ומה לגבי הגימור של כל אחד מאלה? בסופו של תהליך ייצור ישנו השלב של הצביעה, כאשר גם מתכת זקוקה לצביעה ייחודית משל עצמה. למה? כי מתכת היא חומר שונה מקיר או מפלסטיק, והיא זקוקה לייצור של צבעים למתכות שמותאמים בצורה שתייצר את החיבור הכי טוב לזמן הכי ממושך.

רוצים לבצע צביעת מתכות לפריט מסוים? זה פשוט ולא ממש מורכב. רק צריכים לרכוש מחנות שמוכרת צבעים את הצבע שעליו מצוין שהוא מיועד עבור מתכות, ואם אפשר גם כזה שיכול לספק הגנה מפני חלודה. לאחר מכן חייבים לפעול לפי ההוראות שמצוינות על גבי הארזה, כדי שהצבע יתחבר באופן הכי אופטימלי עם צביעה שהיא נכונה.

עשור של התחדשות עירונית

אחד מן הדברים היותר בולטים בעשור הזה של הבנייה בארץ הוא היות פרויקטים של תמ"א 38 ושל פינוי בינוי בולטים ונעשים בכל עיר, ולא רק באזור של ערי המרכז. התוכניות הללו מחדשים את המראה של ערים שבהן יש אזורי מגורים עם בניינים ישנים עד מאוד, והבנייה החדשה הזו מביאה לאותם דיירים את האפשרות לגור במקום מודרני שנותן להם שורה ארוכה של יתרונות.

זה נכון כי פרויקט של פינוי בינוי הוא אינו דבר שמתרחש ברגע אחד, זה פרויקט שלוקח הרבה מאוד שנים מן הרגע בו מתקבלים כל האישורים ועד אשר מתחילים לפנות את כל אחד ואחד מן הדיירים ועד לשלב הסופי שבו חוזרים אל הדירה בבניין חדש ומדהים.

האם זה משתלם לעבור תהליך שכזה? הבחירה היא מאוד אינדיווידואלית, שכן לא כל אדם יכול להרשות לעצמו לחכות שנים רבות עבור מעבר אל דירה יותר נעימה ונגישה, ובמקרים שכאלה עדיף כבר לחפש דירה אחרת בצורה אקטיבית ולא להמתין שפרויקט הפינוי יאושר ויתקדם אל עבר ההריסה והבנייה מחדש.

מצפים בצבע אפוקסי

חומר שעובר ציפוי הוא כזה שהיינו רוצים שיישאר עם הציפוי הזה לאורך זמן, ואפילו עד בכלל. אבל, מה לעשות שישנם ציפויים שאותם צריכים לחדש, אבל כאלה שעדיין מציעים רמה גבוהה של עמידות והגנה עבור החומר שאותם מצפים, כמו ציפוי של בטון או ציפוי של דלת ארון.

עם מה מצפים את החומר? הכל תלוי בסוג החומר עצמו מכיוון שישנם סוגים רבים של חומרים וסוגים רבים של ציפויים שיוצרים את השילוב הכי טוב שבין החומר לבין הציפוי שלו. במידה ומחפשים אחר ציפוי עמיד, אחת מן האופציות היא ציפוי של שימוש בצבע אפוקסי. החומר האפוקסי גם מציע ייבוש מהיר וגם חוזק והגנה של תקופה ארוכה של שימוש.

ציפוי אפוקסי הוא כזה שבו מבצעים שימוש רב במפעלים רבי, עבור חומרים כמו רצפות, אך עבור חומרי צריכה ביתיים כמו צביעה של רהיטים שמקבלים את הציפוי הזה שנחשב כזה שאותו רואים יותר ויותר בעידן המודרני. לא יודעים לעבוד עם חומר אפוקסי? עדיף להשאיר את השימוש בו למקצוענים…