ארכיון חודשי: נובמבר 2020

מכניסים לתנור וצובעים

מפעלים של צביעה עובדם במקרים רבים עם צבעים שמגיעים באבקה. צביעה מן הסוג הזה נקראת צביעה אלקטרו מגנטית מכיוון שבמהלכה ישנו שימוש ביצירה של מעגל חשמלי כדי להצמיד את האבקה הזו אל אותו משטח העשוי מתכת בדרך כלל, ולאחר מכן המשטח עם אותה האבקה עוברים אל תוככי תנור לשם תהליך של קלייה.

צביעה מן הסוג הזה גם מוכרת בצורה העממית שלה בשם צביעה בתנור שנדרשת ברמה מאוד גבוהה וידועה בתור צביעה שתאפשר להיות "בראש שקט" בכל הנוגע אל ההיצמדות והעמידות של אותו הצבע אל המשטח שנצבע למשך של תקופה ארוכה.

חברות שמייצרות את הצבעים הללו מעבירות הדרכות מסודרות לגבי כל מה שצריך לדעת בתהליך הזה של הצביעה, וזאת כדי לקבל את תוצאות הצביעה הכי טובות, בשלבים בהם יכולות להתעורר בעיות וכשלים שבהם ניתן לטפל גם לאחר שהם נוצרו, אבל בעיקר לדאוג שדברים מעין אלה לא יתרחשו לאחר שיודעים בדיוק רב כיצד לבצע איבוק אבקה, להכין את שטח העבודה ולקלות בתנור עם צבע תקין מסוג אבקה.

תוכנית הבנייה של העיר

בכל עיר זה קורה כל הזמן. רואים את המנופים של הבנייה מכל עבר, ואת הרעש של כל אלה שומעים היטב באזור שבו מבצעים בנייה חדשה או תוספת אל בנייה שקיימת כבר. כל סוג של שינוי במבנה של עיר לא נעשה בצורה שרירותית, ואף קבלן של בנייה לא מקבל את האפשרות הזו לביצוע של פעולות בנייה מבלי שכל זה יעבור אישור של שינוי תבע באופן מסודר.

השינויים הללו הם לא דבר יוצא דופן, תלוי בסוג השינוי שרוצים לבצע בתוכנית בניין העיר, כמובן. אם לא רוצים כי השינוי של התבע שמועבר אל העיריה יתעכב ואף יקבל דחייה, זה חשוב מאוד לבצע את כל הנדרש ולעדכן את כל המידע על כל סעיפיו מן הסוף להתחלה.

מי מסייע לבצע את הדברים הללו? חברות אדריכליות, בדרך כלל, כאשר עבור כל סוג של תהליך בנייה מצטוותת לה חברה אדריכלית אשר אמונה על כל התהליכים הללו כולל התכנון עצמו של המבנה כנדרש. איזו חברה בוחרים? כל קבלן לפי העדפותיו ושיקוליו.

צבע טרי ישר מהתנור

זה אולי נשמע מוזר לחשוב כי צבע צריך להיכנס אל התנור על מנת שהוא יתקבע על מוצר, אבל בשיטה הזו נוהגים לצבוע כבר הרבה מאוד זמן מאז שאותה שיטת צביעה נוצרה. עדיין, הרוב המכריע של טכניקות צביעה שבהן משתמשים כוללות שימוש עם צבע שמגיע בצורה של נוזל ולא של אבקה, עם צביעה שאותה ניתן ליישם בסיוע של מברשת, מכשיר ריסוס או רולר, לפי העדפה אישית של כל אחד ואחד.

צביעה בתנור היא טכניקה שמביאה אל איחוד מושלם בין אבקת הצבע לבין המשטח שעליו היא נמצאת, והתוצאה היא כזו שעושה את כל ההבדל. הצביעה ביישום שכזה כוללת הרבה מאוד מוצרים גדולים וקטנים כאחד, ובעיקר כאלה אשר עשויים ממתכת על סוגיה השונים. מדוע? כי זו השיטה שמביאה אל התוצאה הכי איכותית.

אם אתם מחפשים לעצמכם מוצר שעבר צביעה ברמה הכי גבוהה, זה יהיה הכי חכם לאתר מקום שב מוכרים מוצרים שעברו צביעה מן הסוג הזה, מאשר להיות חכמים ברכישה כזו רק בדיעבד.

מהו הצבע הכי פופולארי בבתים?

מידי פעם בפעם אנחנו פועלים כדי לשנות את המראה של הבית, שעם הזן הופך להיות יותר בלוי ומבולגן. את הבלגן מסדרים על ידי מעבר על פני כל הארונות והמגירות שברחבי הבית על מנת לאתר את כל אותם הפריטים שכבר עבר זמנם. חלק לתרומה, חלק לחברים ובני משפחה וחלק לפח.

את הקירות בדרך כלל צובעים בצבע קיר חדש ורענן, וכאן עולה לה ההתלבטות האם להשאיר את הקירות עם הצבע הנוכחי שלהם ורק לחדש אותו, או האם לעבור אל סכמת צבעים אחרת לחלוטין שתעניק לבית קירות עם מראה הרבה יותר עדכני ורענן.

צבע השמנת הוא הצבע הכי נבחר, ועבור צבע שמנת לקיר מחיר מאפשר צביעה בגוון שגם אינו מצריך השקעה כספית גדולה וגם משתלב עם כל עיצוב שנבחר. למען האמת, לא חייבים לבחור בצבע מהפכני כל כך עבור תחושה של שינוי, וזה די מספיק לסמן רק קיר אחד באופן מיוחד שבו יכולים להדביק טפט, ליצור קיר של בריקים או לבחור בצבע שממש אוהבים ועושה נעים בחלל המדובר.